Enes Döner’den geleneksel aşure ikramı

Enes Döner tarafından Muharrem ayı dolayısıyla geleneksel hale getirdiği aşure dağıtım programında vatandaşlara aşure ikram edildi.

Enes Döner’den geleneksel aşure ikramı
Enes Döner’den geleneksel aşure ikramı
Haber albümü için resme tıklayın

Aşure ikramına Cumhuriyet Halk Partisi  (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, CHP Elbistan İlçe Başkanı Tayfun Barış Arslan ve Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Kamber Yurdakurban katıldı. İlçe Müftülüğü görevlisi Abdullah Özgişi’nin yaptığı duanın ardından dev kazanda pişen aşure vatandaşlara ikram edildi.

Enes Döner işletmecisi Cengiz Kuşoğlu, geleneksel hale getirdikleri aşure ikramını bu yıl da gerçekleştirerek 3 bin kişiye aşure ikram ettiklerini söyledi.

Aşurenin birlik ve beraberlik anlamına geldiğini belirten Kuşoğlu, “Aşure bizim için sadece bir tatlı değildir, Aşure, birliktir, beraberliktir, yardımlaşmaktır. Muharrem ayının ve aşurenin bizim hem inancımız, hem de geleneğimiz için çok önemli olduğunu ifade etmek istiyorum. Muharrem ayının ve aşurenin bizim hem inancımız hem de geleneğimiz için çok önemlidir. Aşure, paylaşmanın, dayanışmanın, birlikteliğin, hoşgörünün ve sevginin ifadesi, bolluk ve bereketin simgesidir. Bu tür programlarla değerlerimizi gelecek nesillere aktarma ve paylaşmanın, hoşgörünün ve birlikteliğin önemini pekiştirmeyi amaçlıyoruz. 14. hizmet yılımızda 7. geleneksel aşure ikramımızı yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Herkesin Muharrem ayını kutluyorum” dedi.

Vatandaşlar ve müşteriler de aşure ikramı dolayısıyla Enes Döner yöneticilerine teşekkür ettiler.

12 Ağu 2022 - 18:04 - Güncel