Kıraç arazileri su ile buluşturup sebze yetiştiriyorlar

Elbistan’a bağlı Demircilik Mahallesi’ndeki kıraç arazilerde, üreticilerin özel çabaları sonucu su ile buluşturularak sebze yetiştiriliyor.

Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan’da uzun yıllardır sebze üreticiliği yapan Kılınç kardeşler, sulama imkanı olmayan Demircilik Mahallesi’ndeki arazileri değerlendiriyor. Kendi imkanları ile metrelerce boru döşeyip tarlalara su götüren kardeşler, domates, kavun ve karpuz gibi ürünleri yetiştiriyor.

Yetiştirdikleri ürünleri Elbistanın Sesi Gazetesi kurucusu Mehmet Göçer’e de ikram eden Kılınç kardeşler, “3 yıl önce başlattıkları bu çalışmanın, mahalledeki birçok üreticiye de örnek olduğunu belirten Kılınç kardeşler, “Demircilik’te kiraladığımız araziler kıraç. Biz, kendi çabalarımızla sulama sistemi kuruyoruz. Kıraç araziyi suyla buluşturunca da ne eksen oluyor. Genelde kavun, karpuz ve domates ekiyoruz. Kalite, verim ve lezzet yönünden de iyi sonuçlar alıyoruz. Ürünlerimizi de Elbistan piyasasında değerlendiriyoruz” şeklinde konuştular.

Elbistanın Gazetesi kurucusu gazeteci yazar Mehmet Göçer de, bu şekilde yetişen ürünlerin lezzetinin farkının hissedildiğini belirerek, üreticilere teşekkür etti.

 

12 Ağu 2022 - 16:53 - Güncel