Caddede düşürdüğü 70 bin liralık altınına polisin sayesinde kavuştu

Elbistan’da bir vatandaş, caddede düşürdüğü altınlarını bulan kişiyi tespit eden polis ekiplerinin sayesinde 70 bin lira değerindeki birikimine tekrar kavuştu.

Büyütmek için resme tıklayın

Elbistan’da ikamet eden ev hanımı Gurbet Kale isimli kadın, birikimleriyle kuyumcudan bilezik ve altın aldı. Kale, Hulusi Efendi Caddesi’nde yürürken içinde 70 bin lira değerindeki ziynet eşyasının olduğu keseyi düşürdü. Altınlarını düşürdüğünden habersiz şekilde araçta kendisini bekleyen eşinin yanına giden Kale, çantasını kontrol ettiğinde kesenin olmadığını fark etti. Hemen caddeye geri dönen Kale, aramalarına rağmen altın kesesini bulamadı. Son çare olarak cadde üzerindeki esnafları dolaşan talihsiz kadının çabaları sonuçsuz kaldı.

Birikimlerini göz açıp kapayıncaya kadar kısa sürede kaybeden Gurbet Kale, polise başvurdu. Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü Polis Merkezi Grup Amirliği ekipleri, kadının verdiği bilgiler ışığında hemen çalışma başlattı. Ziynet eşyalarının düşürüldüğü zaman dilimini belirleyen polis ekipleri, caddedeki işyerlerinin güvenlik kameralarını saniye saniye izledi. Uzun sürenin çalışmanın ardından, ziynet eşyalarının olduğu keseyi bulan şahıs tespit edildi. Polis ekipleri, kimliğini belirledikleri şahsa ulaştı. Şahıstan alınan bilezik ve altın gibi ziynet eşyaları, Polis Merkezi Grup Amirliği’nde Gurbet Kale’ye teslim edildi.

Polis ekiplerinin titiz çalışması sonucu kaybettikten 3 gün sonra altınlarına kavuşan Gurbet Kale, sevincini şu şekilde dile getirdi:

“Çiftçilik yapan eşimin desteği ve birikimlerimizi değerlendirmek için altın almıştık. Düşürdüğümü hiç fark etmedim. Biz aradık ama bulamadık. Sonra polise başvurduk. Umudumu yitirmişken sağ olsunlar, 3 gün içinde bulup bana teslim ettiler. Polisimize ve yardımcı olan herkese çok teşekkür ediyorum.”

 

12 Ağu 2022 - 13:55 - Güncel