Mehmetçikler, Suriye’ye dualarla uğurlandı

Nurhak İlçe Jandarma Komutanlığı’ndan Barış Pınarı Harekatı bölgesine görevlendirilen Mehmetçikler, dualar eşliğinde Suriye’ye uğurlandı.

Mehmetçikler, Suriye’ye dualarla uğurlandı
Mehmetçikler, Suriye’ye dualarla uğurlandı
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Yurt içinde terörle mücadelede kahramanca görev yapan ve sınır ötesindeki harekatlarda dosta güven, düşmana korku veren Mehmetçik, Suriye'deki mazlum halkın barış ve güven içinde yaşamasının en büyük güvencesi olmaya devam ediyor. Bu çerçevede; Barış Pınarı Harekatı bölgesinde gidecek Nurhak İlçe Jandarma Komutanlığı’nda görevli personel için uğurlama töreni düzenlendi.

Törene, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal, Nurhak Kaymakamı Ferhat Gür, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Mustafa Özdurhan, Ekinözü Kaymakamı Abdulhamit Bağış, Nurhak Belediye Başkanı İlhami Bozan, Elbistan Cumhuriyet Başsavcısı Sinan Biter, Elbistan İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Yüzbaşı Recep Üncü, AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Ahmet Tıraş, Mehmetçiklerin aileleri ve vatandaşlar katıldı.

Törende, kurban kesilerek dualar edildi. Törenin ardından komandolar, kendilerini uğurlamaya gelen eş, çocuk ve yakınlarıyla vedalaştıktan sonra görev yerlerine hareket etti.

Nurhak Kaymakamı Ferhat Gür, Suriye’ye giden Mehmetçikler için, “Cenabı Allah yolunuzu, bahtınızı açık eylesin. Hepinizin sağlık ve sıhhat içerisinde buraya dönmeyi nasip eylesin. Dualarımız ve gönlümüz sizlerle. Allah yar ve yardımcınız olsun” dileklerinde bulundu.

11 Ağu 2022 - 17:24 - Güncel