Ekinözü’nde 12 projeye e-Twinning kalite etiketi

Ekinözü İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Turaç, ilçedeki 4 okulda hazırlanan 12 projenin projenin e-Twinning kalite etiketi almaya hak kazandığını söyledi.

Haber albümü için resme tıklayın

Ekinözü ilçesinde e-Twinning kalite etiketine uygun görülen projeler belli oldu. İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Turaç, kalite etiketi notasında büyük başarı elde ettiklerini dile getirerek, “2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılında İlkadım Anaokulumuzda başlayan e-Twinning Projesi uygulamaları ilçe milli eğitim müdürlüğümüzün ilgisi ve yönlendirmesi ile 2021-2022 eğitim öğretim yılında ilçemizdeki tüm okullara yayıldı. Çalışmaları özveri ile devam ettiren öğretmenlerimiz okul idarecilerimizin sağladığı destekler ile projeleri başarıyla sonuçlandırdılar. İlçemizde e-Twinning çalışmalarını başlatan İlkadım Anaokulu öğretmenimiz Başak Başaran ve ilçe e-Twinning koordinatörümüz Arzu Can önderliğinde yürütülen çalışmalar neticesinde Abdurrahim Karakoç İlkokulumuzdan beş proje, İlkadım Anaokulumuzdan üç proje, Soysallı Enerjisa İlk ve Ortaokulumuzdan iki proje ve Ekinözü İlkokulumuzdan iki projemiz e-Twinning Kalite Etiketi almayı başardı. Geçen yıl ilçemizden sadece İlkadım Anaokulumuz Avrupa Kalite Etiketi almıştı. Bu okulumuzdan üç öğretmenimiz ulusal kalite etiketi almıştı. Bu yıl kalite etiketi alacak olan okul sayımız birden dörde; öğretmen sayımız üçten dokuza çıkmış oldu” dedi.

Öğretmenleri başarısından dolayı tebrik eden Turaç, “İmkanları kısıtlı olan ilçemizde öğrencilerimizin sosyalleşmesi, özgüven duygularını geliştirmeleri, başarıyı tatmaları, moral ve motivasyonlarını artırmaları açısından ilçe milli eğitim müdürlüğümüzce büyük önem verilen e-Twinning projelerinde bu güzel tablonun ortaya çıkmasında büyük emeği olan, elde edilen başarının gerçek mimarları olan öğretmenlerimiz Başak Başaran, Arzu Can, Melek Karadöl, Nur Öztürk, Mevlüt Emin İlik, Saadet Kaptan, Melek Alkılınç Şahin, Kevser Özgül Uslu ve Nermin Özer ile bu öğretmenlerimize destek olan okul yöneticilerimizi müdürlüğümüz adına tebrik ediyorum.

Bu başarıya imza atan değerli meslektaşlarımız öğretmen isterse başaramayacağı bir husus yoktur tezimizi ispat etmiş oldular. Kendilerine teşekkür ediyorum. Her bir arkadaşımız kendi okulları ve ilçemiz için neleri başarabileceklerini, öğrencilerimizin ve öğrenci velilerimizin hayatlarına pozitif anlamda nasıl dokunabileceklerini göstermiş oldular. Akıp giden zaman gibi bizlerde gelip geçiciyiz. Asıl olan geride anlamlı izler bırakabilmektir. Bu dokuz arkadaşımız yıl boyunca yürüttükleri çalışmalar ile onlarca öğrencimizin ve ailelerinin hayatlarında iz bıraktılar. Kendi isimlerini o minik yüreklerde kalıcı ve unutulmaz hale getirdiler. Bu duyguyu hissetmek eminim ki her bir meslektaşımızı çok mutlu etmiştir. Benzer çalışmalar içerisinde olup bu yıl kalite etiketine erişememiş olan arkadaşlarımızın da olduğunu biliyorum. Eminim ki o arkadaşlarımızda bu dokuz arkadaşımızın tecrübelerinden istifade ederek önümüzdeki yıl istenilen başarıyı elde edeceklerdir” ifadelerini kullandı.

 

10 Ağu 2022 - 17:44 - Güncel