Siyer-i Nebi yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Anadolu Gençlik Derneği’nin (AGD) düzenlediği Siyer-i Nebi yarışmasında ilçede dereceye giren ve aynı zamanda da il birinciliği elde eden öğrencilere ödülleri verildi.

+3
Haber albümü için resme tıklayın

 Anadolu Gençlik Derneği’nin (AGD) her yıl ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik olarak düzenlediği ve pandemi nedeniyle online yapılan Siyer-i Nebi yarışması, bu yıl yüz yüze gerçekleştirildi. Ali Tekinsoy Ortaokulu’ndaki yarışmaya Elbistan’daki öğrenciler büyük ilgi gösterdi. Türkiye’nin her yerinde yüz binlerce öğrencinin katıldığı Siyer-i Nebi Yarışması’nda katılımcılar Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (sav) hayatıyla ilgili olarak soruları doğru cevaplandırmak için ter döktü. 11 Haziran’daki yarışmanın sonuçları açıklandı. Lise kategorisinde Elbistan Borsa İstanbul Fen Lisesi öğrencisi Şeyda Yılmaz, il birinciliğinin yanı sıra ilçe birincisi oldu. Elbistan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Furkan Arslan ikinci ve Elbistan Anadolu Lisesi öğrencisi Zehra Şahin de ilçe üçüncüsü oldu.

Ortaokul kategorisinde ise Elbistan Anadolu İmam Hatip Fen ve Sosyal Bilimleri Proje Okulu öğrencisi Azra Yılmaz, ilçe birinciliğini elde etti. Elbistan Anadolu İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Büşra Ceyhan ikinci ve aynı okuldan Hafsa Açıl da üçüncü oldu.

Dereceye giren öğrencilere ödülleri, Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde düzenlenen törenle verildi. Birincilere çeyrek altın, ikincilere gram altın ve üçüncülere de yarım gram altın ödülleri Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin tarafından verildi. Aynı zamanda il birincisi olan öğrenciye 1500 TL, il dördüncüsü olan öğrenciye de 500 TL para ödülü verildi.

Anadolu Gençlik Derneği Elbistan Temsilcisi Muhammed Yıldırım, kaybedeni olmayan bir yarışma düzenlediklerini belirtti. Yıldırım, başarılı öğrencileri tebrik etti.

Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin de öğrencileri başarılarından dolayı kutladı.

10 Ağu 2022 - 17:33 - Güncel