Çiftçiye ve üreticiye 57 milyon liralık hibe desteği

Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesi Programı ve Uzman Eller Projesi ile destek almaya hak kazanan üreticilere, makine ekipman hibesi dağıtım töreni düzenlendi.

Çiftçiye ve üreticiye 57 milyon liralık hibe desteği
Çiftçiye ve üreticiye 57 milyon liralık hibe desteği
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Törenin açılış konuşmasını yapan Kahramanmaraş İl Tarım ve Orman Müdürü Ramazan Bilir, il genelinde 1138 çiftçi ve üreticiye 57 milyon 700 bin lira hibe desteği verildiğini söyledi.

Bilir, “Kırsal alanda alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması, geliştirilen yeni teknolojilerin çiftçilerimiz tarafından kullanımının yaygınlaştırılması, sulanabilir alanların basınçlı sulamaya açılması, verimin artırılması, su israfının önüne geçilmesi ve eğitimli iş gücünü üretime yönlendirilmesi amacıyla proje kapsamında; 778 çiftçimize makine ekipman hibesi, 29 çiftçimize altyapı projesi hibesi, 8 yatırımcımıza ekonomik yatırım projesi hibesi,  287 çiftçimizin bireysel sulama sistemi alımı hibesi ve 36 çiftçimizin uzman eller kırsalda projesi kapsamında alacağı malzemelere olmak üzere toplam 1.138 çiftçimize 57,7 milyon TL hibe desteği verilmiştir” dedi.

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir ise, devletimizin kırsal kalkınmaya verdiği öneme değinerek, makine ekipman, altyapı ve ekonomik yatırımlar hibe desteğinin üreticilere hayırlı olması dileğinde bulundu.

Daha sonra mikrofona davet edilen Vali Ömer Faruk Coşkun ise, “Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Vahit Kirişçi ve Milletvekillerimizin destekleri ile çiftçilerimize ve üreticilerimize sağlanan hibe desteği sayesinde ilimizde üretim hacminin ve verimliliğin artması bekleniyor. Bu desteğin ilimize kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyor, üreticilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Üreticiler ise, kendilerine sağlanan ekipman ve hibe desteği için emeği geçenlere teşekkür ettiler.

 Tören, Vali Coşkun, Milletvekili Ahmet Özdemir ve protokol üyeleri tarafından üreticilere hibe destek çeklerinin takdim edilmesi ile sona erdi.

09 Ağu 2022 - 17:35 - Güncel