Öçal: “Gelişen Elbistan için el birliği ile çalışıyoruz”  

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal, bölgedeki tarımsal sulama ve karayolu çalışmalarını yerinde inceledi.

+4
Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan’ın yatırım almadığı yönündeki söylemlerin algıya dönük olduğunu belirten Öçal, “Bu tür algı çabasına girenler iyi niyetli değil. Gelişen Elbistan için el birliği ile çalışıyoruz” dedi.

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal, kuzey ilçelerdeki tarım alanlarını suya kavuşturacak Adatepe Barajı Sulama Projesi çalışmalarını yerinde inceleyip ilgililerden bilgi aldı.

AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Tıraş ile il ve ilçe yönetim kurulu üyelerinin de eşlik ettiği programda, Göksun-Elbistan karayolunun Afşin-Elbistan arasındaki çalışmaları inceleyip ilgililerden bilgi aldı.

Kalealtı Sulama Birliğinde muhtar ve çiftçilerle de bir araya gelen Öçal ve beraberindeki heyet, Sarsap ve Büyükyapalak göletlerinde de inceleme yaptı.

İlgililerden göletlerde yaşanan sorunları dinleyen Öçal, çözüm üretilmesi için görüşme sağlayacaklarını söyledi.

Öçal, yaptığı inceleme gezisi sonrasında yaptığı değerlendirmede; “Öncelikle Adatepe Barajımızın devam eden çalışmalarını takip ettik. Adatepe Barajı ile birlikte özellikle Göksun Elbistan ve Ekinözü civarındaki oldukça büyük arazilerimizin tekrar su ile buluşması kuru tarımdan sulu tarıma geçme noktasında mevcut arazilerimizin ülke ekonomisine kazandırılması noktasında önemli bir hamle.  Burada yapılan çalışmaları yerinde izledik. Karayollarının özellikle Afşin-Elbistan arasındaki yol çalışmalarına ve orada bir takım aksaklıkların tespiti ve giderilmesine yönelik gözlemlerimizi yaptık. İnşallah en kısa sürede onları da tamamlayarak yolun Elbistan-Afşin tarafının hızlıca sonlandırılması noktasında gerekli çalışmaları yapacağız. Bunun yanında Kalealtı Sulama Birliğimize geçerek, Kalealtı Sulama Birliği'nde şu ana kadar mevcut sulanan arazilerimiz ve sulanması gereken arazileri yani şu ile buluşması gereken arazilerin toprakların tespiti ve bunun önündeki engeller noktasında sulama birliğimizle ve civar köyleri ve mahalleleri muhtarları ile bir araya geldik. Bir fikir alışverişinde bulunduk. Buradaki suyun bir an önce ulaştırılması ve dağıtımı konusunda ortak hareket etme noktasına neler yapabiliriz? Bununla gerekli girişimlerimizi yaptık.

Daha sonra Evcihüyük Mahallemizde incelemeler yaptık. Evcihüyük’ün de değil, civar mahallelerinde ihtiyaçlarına yönelik, ama şunu söyleyelim, çok ciddi bir eksiklerinin olmadıklarını tek sorunun mevcut sulama suyu gölet olduğunu söylediler. Bu göletin tekrar yapılarak halkın ve civar köylülerin hizmetine sunulması noktasında görüşlerini belirttiler.

Büyükyapalak Göletimizde yaşanan sorunlarla ilgili de bilgi aldık. İlgili kurum ve kuruluşlarla özellikle de DSİ Genel Müdürlüğümüzle görüşerek bu eksiklerin tamamlanarak bir an önce Elbistan ovamızın su ile buluşması noktasında elimizden geleni yapmaya çalışacağız.”

Elbistan’da yatırımların devam ettiğini belirten AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal, “Yatırımlarımız devam ediyor. Emin olun her gittiğimiz yer şantiye alanı gibi, her yerde çalışmalar devam ediyor. Özellikle halk üzerinde oluşturulan bu yanlış algı işte Elbistan'a yatırım yapılmıyor şeklindeki algının tamamen kötü niyetli bir söylem olduğunu belirtmek isterim. Gerek ilçe belediyelerimiz, gerek büyükşehir belediyemiz, gerekse devletin bütün kurumlarıyla Elbistan'daki yatırımlarımız hız kesmeden devam etmekte. Ekonomik krize rağmen ekonomik yatırımlar konusunda elimizden gelen gayreti sarf ediyoruz ve gelişen büyüyen Elbistan için bütün teşkilatlarımızla hükümetimizle elbirliği ile çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Ahmet Tıraş ise,  “Sayın vekilimizle birlikte ilçemizdeki yatırım programlarını gezdik. Kendisi eksik olanların talimatlarını veriyor ve bilgi notlarını alıyor. İnşallah önümüzdeki günlerde de yarım kalan yerlerde ödenek konusunda yardımcı olacaklar. İnşallah nasip olursa buradan da teşkilatımıza gideceğiz vatandaşlarımızla kucaklaşacağız. Dertleri sıkıntıları varsa bunları dinleyeceğiz. Sayın vekilime teşekkür ediyorum. Sayın bakanıma ve Sayın Cumhurbaşkanımıza bu yatırımları getirdikleri için teşekkür ediyoruz. Büyükşehir belediye başkanımıza, Elbistan Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Elbistan'da inşaatlar durmak bilmiyor. Bunu da bütün Elbistanlı görüyor. Elbistan bölgesine, Kahramanmaraş bölgesine kriz diye bir şey gelmemiş, yatırımlar konusunda bütün müteahhit firmalarımız da çalışıyor. Hepsi de yerli yerince hareket ediyor” dedi.

09 Ağu 2022 - 17:31 - Güncel