Usta gazeteci Mehmet Göçer’e saygı ve vefa gecesi

Ozanlar Ocağı Elbistan Temsilciliği, Elbistanın Sesi Gazetesi’nin kurucusu duayen gazeteci-yazar Mehmet Göçer’e saygı ve vefa gecesi düzenlendi.

Usta gazeteci Mehmet Göçer’e saygı ve vefa gecesi
Usta gazeteci Mehmet Göçer’e saygı ve vefa gecesi
+11
Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Misakı Milli Konferans Salonu’nda düzenlenen programa Onikişubat Belediyesi Kültür Müdürü Serdar Yakar, 21. Dönem Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Kaya, Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz’ü temsilen Seyit Özkanlı, AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Ahmet Tıraş, Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, AK Parti Elbistan İlçe yönetim kurulu üyeleri, AK Parti Elbistan İlçe Gençlik Kolları Başkanı Özgür Küsmen, Darende Belediye Meclis üyesi Lütfi Gültekin, araştırmacı yazarlar Yaşar Alpaslan ve Serdar Yakar, gazeteci-yazar Hilmi Keyhıdır, Elbistan Eğitim Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ali İhsan Karaman, İstanbul  Kahramanmaraş Dernekler Federasyonu Başkanı Uğur Yinanç, İstanbul Elbistanlılar Dernek Başkanı Latif Erdoğan, Kahramanmaraş Zülkadiroğulları Derneği Başkanı Fatih Mehmet Zülkadiroğlu, İstanbul Afşin Eshab-ı Kehf Dostluk Kültür ve Çevre Derneği Başkanı Ahmet Ardıç, Afşin Halk Ozanları Derneği başkanı ve yönetim kurulu üyeleri Elbistanlı şair ve yazarlar ve davetliler katıldı.

Program duayen gazeteci Mehmet Göçer’in “İlkbaharda Yeryüzü” şiirinin okunması ile başladı.

Daha sonra Ozanlar Ocağı Kahramanmaraş Temsilcisi Celalettin Kurt, kısa bir selamlama konuşması yaptı.

Program Mehmet Göçer’in öz geçmişi ve tarihçi ve yazar Orhan Saydam ile yaptığı söyleşinin sinevizyondan izlenilmesi ile devam etti.

Sinevizyon gösteriminin ardından Ozanlar Ocağı Elbistan Temsilci Fuat Bostancı ve şair Zübeyde Kozanoğlu, usta gazeteci Mehmet Göçer’in kaleme aldığı şiirlerini seslendirdiler.

Program “Mehmet Göçer ve Elbistan” konu panelle devam etti. Ökkeş Yüksel, Mehmet Gözükara ve Ahmet Süreyya Durna panele konuşmacı olarak katıldılar. Panelde yarım asırdan fazla bir süredir sürdürdüğü gazetecilik ve yazarlık hayatıyla ‘ Elbistan’ın hafızası’ haline gelen Göçer’in yaşam hikayesi anlatıldı.

Panelin ardından Mehmet Göçer’in şiirleri Yavuz Ekici, Ömer Kaya ve Ahmet Kurnaz tarafından sahnede seslendirdi.

Programda, Mehmet Göçer’in oğlu Himmet Göçer “Babam ve Ben” konulu, torunu Doktor Emre Göçer ise “Dedem ve Ben” konulu birer konuşma yaptılar.

Konuşmalardan sonra duayen gazeteci Mehmet Göçer’e, İstanbul Afşin Eshab-ı Kehf Dostluk Kültür ve Çevre Derneği Başkanı Ahmet Ardıç tarafından şeref madalyası takdim edildi.

Burada kısa bir takdim konuşması yapan dernek başkanı Ardıç, “Bizler yaşayan değerlerimiz olarak belirlediğimiz kişinin yaşantısı, eserleri, topluma örnek davranışları ve ülkeye faydası gibi çok farklı kriterlerimiz var ve onlara göre değerlendirme yapıyoruz. Mehmet Göçer amcamızda bu özelliklerin tamamı var. Bu vesile ile derneğimiz adına kendisine küçük bir vefa örneği göstermek adına ‘Yaşayan Değerlerimiz Üstün Hizmet Şeref Madalyasını’ vermeyi uygun gördük. Afşin Elbistan bölgesi, yazarlar, şairler ve Ozanlar diyarı. Münbit bir topraklara sahibiz. Vefa örneğinin en güzelini Mehmet amcamıza yaşarken göstererek bu salonu dolduran kıymetli hazirun ile birlikte olmaktan çok keyif aldım. Programı hazırlayan Ozanlar Ocağı Derneği Başkanı ve tertip komitesine, aile fertlerine, panelistlere, şiir ve bestelenmiş eserlerini seslendiren kıymetli yorumculara, hatıralarını dinlediğimiz değerli dostları ile programa emek ve katkı sunanlara can-ı gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

Duayen gazeteci-yazar Mehmet Göçer’e saygı ve vefa gecesi toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

08 Ağu 2022 - 17:53 - Güncel