Kitap Kardeşliği projesi, örnek uygulama seçildi

Elbistan Anadolu Lisesi Kütüphanecilik Kulübü'nün "Kitap Kardeşliği" projesi, Eğitimde İyi Örnekler Toplum Hizmeti Çalışmaları alanında Mili Eğitim Bakanlığınca örnek uygulama olarak seçildi.

Büyütmek için resme tıklayın

Elbistan Anadolu Lisesi Kütüphanecilik Kulübü, "Okumayı seviyoruz, sevdirmek için yola çıkıyoruz" sloganıyla "Kitap Kardeşliği" adında bir proje başlatmıştı. Öğrencilerin tamamen gönüllülük esasına dayalı olarak katılım sağladığı, kitap okumayı sevdirmek ve çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla başlattığı Kitap Kardeşliği Projesi, yüzlerce kitabın toplanması sağlanmıştı. Ayrıca "Askıda Kitap" isimli bir uygulama ile de öğrencilerin satın aldığı masal kitapları minik kardeşlerine armağan edilmişti.

Okul müdürü Birkan Şatıroğlu, Kütüphanecilik Kulübü Öğretmen Güneş Güler ve projeden sorumlu müdür yardımcısı Mehmet Karahan’ın öncülüğünde başlatılan bu özel proje, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından örnek uygulama olarak seçildi.

Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, projenin, öğrencilere kitap sevgisini aşılamanın yanında gönül bağı oluşturmaya yönelik olduğunu söyledi.

Elbistan’da bu tür örnek proje ve uygulamaların sayısının her geçen gün arttığına işaret eden Çetin, “Elbistan Anadolu Lisemizdeki bu özel proje, Milli Eğitim Bakanlığımızca da tüm Türkiye’ye örnek gösterildi. Çocuklarımızın küçük yaşlardan itibaren edinecekleri kitap okuma alışkanlığı, onların eğitim hayatlarının mihenk taşlarından biri olduğunu biliyoruz. Öğrencilerimiz de bu bilinçle hareket etmişler ve ilkokul çağındaki çocukların hem kitaba erişimini kolaylaştırmışlar hem de onlara bu sevgiyi aşılamak için güç birliği yapmışlar. Projede emeği geçenleri, öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyorum. Bu tür çalışmaları önümüzdeki eğitim-öğretim döneminde de sürdürme gayretinde olacağız” ifadelerini kullandı.

 

08 Ağu 2022 - 17:47 - Güncel