25 kilometrelik yolda 387 çukur

Eski Maraş yolu olarak bilinen ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğundaki Elbistan-Göksun karayolunun Çardak Mahallesi’ne kadar olan bölümündeki köstebek yuvasını andıran irili ufaklı 387 çukur, sürücülerin korkulu rüyası oldu.

Haber albümü için resme tıklayın

Kilometreye 15 çukurun düştüğü yoldaki bozulmaya bağlı oluşan tümsekler de özellikle gece yolculuğunda can ve mal güvenliği için büyük tehlike doğuruyor.

Eski Maraş yolu olarak bilinen ve Elbistan’la Göksun ilçesine bağlı birçok mahallenin ulaşımını sağlayan yaklaşık karayolunun Elbistan-Çardak arasındaki bölümü, çukurlar nedeniyle köstebek yuvasına döndü.

Her gün kullandıkları bu yoldaki çileyi anlatmak için çukur ve tümsekleri tek tek sayan vatandaşlar, yetkililere seslenerek, “Kimse gelip buranın haline bakmıyor. Yazık günah. Bu çileyle baş başa sahipsiz bırakıldık” diye konuştular.

25 kilometre uzunluğundaki yolda 387 adet çukur ve tümsek bulunduğunu belirten vatandaşlar, “Bu yol, yıllardır böyle. Kapsamlı bir çalışma hiç olmadı. 2 kürek asfaltla yama yapıp gidiyorlar. Bu sene onu da yapmadılar. Üşenmedik saydık. Tam 387 tane irili ufaklı çukur ve tümsek var. Seç beğen istediğine düş durumundayız. Sağa kaçıyorsun sağda var sola kaçıyorsun solda var, ortasında da var ne yapacağımızı biz de şaşırdık” ifadelerini kullandılar.

Seslerinin duyulmasını isteyen vatandaşlar, “Bu yolun bakım ve onarımı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’ne ait. Yapılması için ne bekleniyor anlam veremedik. Kazma kürek alıp kendimiz dolduracağız bu gidişle. Buraya acilen el atılması lazım. Sesimizi duyan biri çıkar inşallah da bu çileden kurtuluruz” çağrısında bulundular.

08 Ağu 2022 - 17:23 - Güncel