7 bin 600 dönüm araziyi suyla buluşturacak projede çalışmalar sürüyor

AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Ahmet Tıraş, Büyükyapalak Mahallesi’nde 7 bin 680 dönüm araziyi su ile buluşturacak çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü söyledi.

Haber albümü için resme tıklayın

Başkan Tıraş, Büyükyapalak Göleti’ndeki suyu tarla ve meyve bahçelerine ulaştırmak amacıyla sulama projesi başlatıldığını hatırlattı.

AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Ahmet Tıraş, DSİ 204. Afşin Şube Müdürü Halit Taşdelen ve Büyükyapalak Sulama Kooperatifi Başkanı Ezmel Özkarakaş’la birlikte mahalledeki sulama projesi çalışmalarını yerinde inceledi.

Burada, yüklenici firma yetkililerinden bilgiler alan Başkan Tıraş, sulama projesinin yaklaşık 20 milyon liralık bir bütçesi olduğunu dile getirdi.

Büyükyapalak Mahallesi’ndeki sulama yatırımlarının tarım sektörü açısından önemine vurgu yapan AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Ahmet Tıraş, “Suyun dokunduğu her yerde yaşam filizlenir” dedi.

Büyükyapalak Göleti’ndeki sızıntının çözümü için girişimlerde bulunduklarını ifade eden Başkan Tıraş, “İlçemizin en geniş tarım arazilerine sahip bölgesinden biri olan Büyükyapalak’ta sulama projemiz bir süre önce hayata geçmişti. Bu proje ile kapalı sistem şeklinde 7 bin 680 dönüm araziyi suya kavuşturacağız. Çalışmalar hızla ilerliyor. İnşallah önümüzdeki yıldan itibaren çiftçilerimiz ve üreticilerimiz bu projeden istifade edecekler. Topraklarımıza bereketi artacak ve insanlarımız da bu nimetten faydalanabilecek.

Burada göletle ilgili de çalışma yapılması gündemimize. Sızıntı olduğu için tam kapasiteyle kullanılamıyor. Bunun çözümü için de girişimlerimiz var. İnşallah bu sorunu da giderildiğinde 22 bin arazi suya kavuşturulacak. Bu projenin hayata geçirilmesinde destek olan AK Parti Grup Başkanvekilimiz Sayın Mahir Ünal’a sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

 

04 Ağu 2022 - 17:34 - Güncel