Muhtarlar, KASKİ Genel Müdürü’ne dertlerini anlattı

Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü, Elbistan’daki mahalle muhtarlarına yönelik olarak sorun ve çözüm önerilerinin görüşüldüğü istişare toplantısı düzenledi.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

Toplantıya, Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, KASKİ Genel Müdürü Ahmet Kavak, AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Ahmet Tıraş, belediye meclis üyeleri, KASKİ ve Büyükşehir Belediyesi’nin birim müdürleri ile muhtarlar katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan isim AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Ahmet Tıraş oldu. Başkan Tıraş, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Hayrettin Güngör’le sizlerin sorun ve taleplerini görüştük. Kendisi de çözüm odaklı bu toplantının yapılmasını sağladı. Kendisi de önümüzdeki hafta Elbistan’da olacak. Elbistan’ımız güzel olsun, sıkıntımız ve eksiğimiz kalmasın diye çalışıyoruz” dedi.

Daha sonra mikrofona davet edilen Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürü Ahmet Kavak ise, kurum olarak Elbistan’da yaptıkları ve yapacakları çalışmalara değindi.

‘Elbistan’ımızı ve sizleri birebir ve yüz yüze dinlemeye geldik’ diyerek sözlerine başlayan Kavak, şunları söyledi:

“Elbistan, hizmet noktasında en büyük pay ayrılan ilçelerden birisi. Bu zamana kadar 30 kilometreden fazla içme suyu ve kanalizasyon hattı ile 9 tane de içme suyu deposu yapıldı. Bunlara 6 milyon lira bedel ödendi. Atık su arıtma tesisimizin yapımı devam ediyor. Şuana kadar yüzde 60’ı geçtik. Bu büyük bir proje. Toplamda 330 milyon lirayı geçen bir yatırım. İçme suyu şebekelerinin yenilenmesi noktasında da ihalemizi bu ay içinde gerçekleştireceğiz. Akdere-Sarımağara içme suyu projemiz de devam ediyor. Çalış, Çiçek, Elmalı, Güblüce, İkizpınar, Kangal, Kantarma, Karaelbistan gibi yerlerde içme suyu ve kanalizasyon çalışmalarımızı 2022 yılı içinde programladık.”

Programının son konuşmasını yapan Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz de, “Elbistan’ımızla ilgili içme suyu öncelikli olmak üzere tüm yatırımların tamamlanması noktasında ciddi tedbirler alındı. Bundan sonraki ihtiyaçların da hızla giderilmesi için takipçi olacağız. KASKİ’ye de elimizden gelen desteği vermeyi taahhüt ediyoruz. Çünkü Elbistan bizim şehrimiz. Daha güzel ve konforlu bir yaşam için 2023 yılında içme suyu, atık su ile ilgili sorunları olmamalı” ifadelerini kullandı.

Muhtarlar da mahallelerindeki sorunları hem yazılı hem de sözlü olarak KASKİ ve Büyükşehir Belediyesi ilgililerine iletti.

Mikrofon uzatılan muhtarlar, içme suyu ve kanalizasyon hizmetinde ciddi sıkıntılar yaşandığına vurgu yaparak, “Hep toplanıyor ve konuşuyoruz. Her nedense çözüm bulunamıyor. Biz, söylediğimizle kalıyoruz. Hizmet bekleyen mahalleli mutsuz; dolayısıyla biz de mutsuzuz” sözleri ile sıkıntılarını dile getirdiler.

04 Ağu 2022 - 17:26 - Güncel