Zahire pazarından buğday çalan 2 şüpheli yakalandı 

Elbistan'da, zahire pazarından buğday çalınması ve ikametten hırsızlık olaylarının şüphelisi oldukları gerekçesi ile aranan 4 şüpheliden 2'si yakalandı.

Büyütmek için resme tıklayın

Şüphelilerin ikametlerinden ise çok sayıda tabanca ile silahlara ait fişek ele geçirildi.

Alınan bilgilere göre, zahire pazarında hububat alım satımı yapan Ç.G. adlı esnafın işyerinin önündeki yığından yaklaşık 6 ton buğday çalındı. Yapılan incelemede, şüphelilerin 3 gün arayla olay yerine geldikleri ve çuvallara doldurdukları buğdayları otomobile yükleyerek götürdükleri belirlendi. Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, yaptıkları çalışma sonucunda şüphelilerin kimliklerini belirledi.

Asayiş ekiplerinin düzenlediği operasyonda şüphelilerden Ö.Ş. ve O.Y. yakalandı. S.Ö. ve D. C.K. adlı şüphelilerin ise yakalanması için çalışma başlatıldı.

Polis ekipleri, Ö.Ş. ve O.Y. adlı şüphelilerin, Hamza Akbaş Caddesindeki evden hırsızlık olayının da faili olduğunu belirledi.

İki şüphelinin ikametinde arama yapıldı. Arama sonucunda; 5 adet kurusıkıdan dönme tabanca, 2 adet kurususıkı tabanca ile silahlara ait çok sayıda fişek ve uyuşturucu madde ele geçirildi.

Şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin akabinde adliyeye sevk edildi. Şüpheliler, çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakıldı.

03 Ağu 2022 - 20:14 - Güncel