Özdemir’den Elbistan-Göksun karayolu görüşmesi

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir, bu yıl bitirilmesi planlanan Elbistan-Göksun karayolundaki son durumu Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu ile görüştü.

Görüşmeye ilişkin olarak sosyal medya hesabından paylaşım yapan AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir, “Andırın - Kahramanmaraş yolunu 10,5 km kısaltacak olan köprünün yapımına başlanması, Göksun - Elbistan yolunun tamamlanması, Andırın - Göksun yolunun tamamlanması ile Ilıca - Süleymanlı - Göksun yolunun ihale sürecini görüştük” dedi.

 

Göksun yolunda çalışmalar 2016 yılında başladı

 

Elbistan-Göksun karayolunun bölünmüş yol haline getirilmesi için 2016 yılında başlatılan çalışmalar sürüyor. 54 kilometre uzunluğundaki yol güzergahındaki asfaltlama çalışmaları, 2 ayrı bölümde sürdürülüyor. Elbistan-Göksun karayolunun, Erçene- Ekinözü kavşağı arasındaki bölümünde güzergah değişikliğine gidildi. Söz konusu yaklaşık 7 kilometrelik yol, Erçene’den Ekinözü kavşağına kadar yeni güzergaha alındı. Yüklenici firmanın çalışmaları devam ediyor. Erçene-Göksun arasında da aynı şekilde altyapısı bitirilen noktalarda asfalt yapılıyor.

Vatandaşlar ise, çalışmaların bir an önce bitirilmesi noktasında taleplerini dile getiriyor.

 

02 Ağu 2022 - 18:02 - Güncel