İçme suyuna 22 kuruş daha zam geldi

Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ), ağustos dönemi için içme suyunda tarife değişikliğine gitti.

Büyütmek için resme tıklayın

İlçe genelinde en fazla artış şehir merkezindeki abonelerde yapılırken beldeden mahalleye dönen yerleşim alanları içme suyuna 14 kuruş, mahalleler ise 12 kuruş daha fazla fiyat ödeyecek.

KASKİ, içme suyu fiyatlarındaki otomatik artışlara devam ediyor. Her ay için geçerli olan yeni fiyat tarifesini internet sitesinden duyuran KASKİ’nin ağustos ayı zam oranı açıklandı. Elbistan ilçe merkezindeki aboneler, temmuz ayında 4,40 ₺’den hesaplanan içme suyunun metreküpü için ağustos ayı itibariyle 22 kuruş daha fazla ödeme yapacak. Ağustos ayında ilçe merkezindeki su fiyatı 4,62 ₺  olarak açıklandı.

Beldeden mahalleye statüsüne geçen Doğan, İğde, Akbayır, Bakış, Izgın, Büyükyapalak, Söğütlü, Demircilik ve Karaelbistan’daki aboneler ise içme suyunun m³’üne 2 lira 81 kuruş yerine 14 kuruşluk artışla 2 lira 95 kuruş ödeyecek. Köyden mahalleye dönüşen yerleşim alanlarındaki vatandaşlar, suyu 13 kuruş daha pahalı kullanacak. Son zamla birlikte kırsal mahallelerdeki aboneler, içme suyunun m³’ü için 1,54 ₺ ödeyecek.

KASKİ, 3 kademeli fiyatlandırma sistemine de devam edecek.

02 Ağu 2022 - 17:50 - Güncel