ABD’li sanatçı Della Miles, lavanta hasadı yaptı

Elbistan Festivali’ne katılan ABD’li sanatçı Della Miles, kentte lavanta hasadı yaparken; konserinde türküsünü seslendirdiği Aşık Mahzuni Şerif’in balmumu heykeliyle de fotoğraf çektirdi.

+3
Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, Aşık Mahzuni Şerif anısına düzenlenen Elbistan Festivali’nde sahne alan ABD’li sanatçı Della Miles’e ilçeyi gezdirdi. Mükrime Hatun Kültür Evi’nde Elbistanlı kadınlarla buluşan ve sohbet eden Miles’in daha sonraki durağı Lavanta Vadisi oldu. Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz ile lavanta vadisini gezen Miles, Aşık Mahzuni Şerif’e ait ‘Domdom Kurşunu’ adlı türküsünü okudu.

Lavanta yağından üretilen kozmetik ürünleri kullandığını belirten Miles, bu özel bitkiye dokunmanın mutluluk verici olduğunu söyledi.

Della Miles’i Elbistan’da görmenin mutluluk verici olduğunu belirten Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz de: “Festival boyunca en çok izlenen sanatçılardandı, sahnesi muhteşemdi. Zaten çok söze gerek yok, o bir dünya yıldızı. Festival sonrası bir gününü de bizimle geçirip, kültürel değerlerimizle ilgilendiği için kendisine çok teşekkür ediyorum. Şuanda dünyanın en büyük lavanta vadisindeyiz. Kahramanmaraş Elbistan Lavanta Vadisi dünyanın en büyük lavanta vadisidir. Bu anlamda en iddialı çalışmalardan bir tanesidir, bir milyon metre kare alanda yetiştirmeye çalıştığımız lavantalar inşallah kent ekonomisine çok büyük bir güç verecek. Elbistan’da endüstriyel üretim yapmayı hedefliyoruz. Della Miles bizi kırmayarak lavantanın tanıtımı noktasında da bizlerle beraber olduğu için kendisine çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Miles, daha sonra Elbistan Şehir Müzesi’ni ziyaret etti. Miles, konserinde türküsünü dile getirdiği Aşık Mahzuni Şerif’in balmumu heykeli ile de hatıra fotoğrafı çektirdi.

Miles’e, Elbistan Belediyesi’ni ziyaretinde ise Başkan Mehmet Gürbüz tarafından el dokuma halı hediye edildi.

02 Ağu 2022 - 17:42 - Güncel