Pınarbaşı-Çeçenistan Caddesi kesişimindeki köprü 20 gün ulaşıma kapatıldı

Elbistan’ın içme suyu ihtiyacının karşılandığı Kaynarca Terfi İstasyonu çevresindeki fore kazık çalışmaları nedeniyle Pınarbaşı Caddesi ile Çeçenistan Caddesi’ni bağlayan köprü, 20 gün süreliğine ulaşıma kapatıldı.

Büyütmek için resme tıklayın

UKOME kararı doğrultusunda bu güzergahı kullanacak sürücüler, alternatif olarak Kerkük Caddesi ile Semerkant Caddesi’ne yönlendirilecek.

Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü ( KASKİ), Kaynarca Terfi İstasyonu ile Ceyhan Nehri arasına kesişen fore kazık çalışmasının 2.etabını hayata geçiriyor. Çalışmalar kapsamında Pınarbaşı Caddesi’nde 160 metre uzunluğunda kesişen fore kazık uygulaması yapılacak. Bu çalışmalar süresince trafik güvenliğinin sağlanması amacıyla Pınarbaşı Caddesi ile Çeçenistan Caddesi’ni birbirine bağlayan Ceyhan Nehri üzerindeki köprü, ulaşıma kapatılacak.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı’nın aldığı yol kapatma kararı, 1 Ağustos’ta başlayıp 20 Ağustos’ta sona erecek. Uygulamada; Pınarbaşı Caddesi’nden Çeçenistan Caddesi’ne devam etmek isteyen sürücüler, mesire alanının çevresinden dolaşabilecek. Yine, Çeçenistan Caddesi istikametinden Pınarbaşı Caddesi’ne geçişler de mesire alanı çevresinden yapılabilecek.

Sürücüler, Kerkük Caddesi ile Semerkant Caddesi’ni de alternatif olarak kullanabilecek.

 

01 Ağu 2022 - 17:32 Kahramanmaraş/ Kahramanmaraş- Güncel