Babasının ardından küçük Melih de yaşama tutunamadı

Elbistan’dan çalışmak için gittikleri Adana’nın Ceyhan ilçesinde sulama kanalına düşen ve onu kurtarmak isteyen babası boğularak ölen 9 yaşındaki Uğur Melih Aslan, 7 gündür hastanede verdiği yaşam mücadelesini kaybetti.

Büyütmek için resme tıklayın

Adana’nın Ceyhan ilçesinde 1 hafta önce meydana gelen olayda; 40 yaşındaki baba Ramazan ile 9 yaşındaki oğlu Uğur Melih, ilçeye bağlı Narlık Mahallesi kırsalında keçi otlatmaya çıkmıştı. Küçük Uğur Melih, henüz bilinmeyen bir nedenle hayvanları otlattıkları bölgeden geçen DSİ’ye ait sulama kanalına düşmüştü. Oğlunu kurtarmak için kanala giren baba, akıntıya kapılırken Uğur Melih ise son anda sudan çıkarılmıştı. Evladı için hiç düşünmeden canını feda eden baba Ramazan Aslan’ın cansız bedeni ise, olay yerinden yaklaşık 8 kilometre uzakta bulunmuştu.

Sudan çıkarılan talihsiz çocuk, sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Adana’daki hastaneye sevk edilerek tedavi altına alınmıştı. 7 gündür yoğun bakımda tutulan Uğur Melih Aslan, doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamadı.

Hayatını kaybeden Uğur Melih’in cenazesinin, Elbistan’a getirilerek defnedileceği öğrenildi.

 

01 Ağu 2022 - 11:16 - Güncel