Elbistan Festivali’ne muhteşem final

Elbistan Belediyesi’nin asrın ozanı Aşık Mahzuni Şerif anısına düzenlediği Elbistan Festivali’nde yüz binlerce kişi, bir hafta boyunca müzik ve eğlencenin tadını çıkardı.

+8
Haber albümü için resme tıklayın

 

Pop, rap ve halk müziğinin ünlü seslerinin sahne aldığı 1 hafta kesintisiz süren Elbistan Festivali’nin yapıldığı Pınarbaşı mesire alanına gelenler adeta mest oldu.

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, ‘ Türkiye’nin en büyük festivalini yapıyoruz’ sözünün gerçeğe dönüştüğünün altını çizerek, “Tüm dünyada Elbistan’ın adını duymayan yer kalmadı” dedi.

Elbistan Belediyesi’nin Aşık Mahzuni Şerif anısına bu yıl 3.’süne imza attığı Elbistan Festivali, Pınarbaşı mesire alanında yapıldı. 25 Temmuz’da ünlü pop sanatçısı Haluk Levent’le başlayan festival coşkusu, 1 hafta boyunca hiç eksilmedi. Geçtiğimiz yıl orman yangınları nedeniyle Elbistan konserini ertelemek zorunda kalan Levent, sahne performansı ve şarkıları ile geceye damgasını vurdu.

Festivalin ikinci gününde ise 2 sanatçı birden konuk oldu. Elbistanlı rap sanatçısı Velet ile pop müziğin sevilen sesi Derya Uluğ, kendilerini dinlemeye gelen gençleri eğlencenin doruğuna çıkardı.

Yıldız yağmurunun yaşandığı Elbistan Festivali’nde coşku üçüncü günde de eksilmedi. Elbistan Festivali’nin 3.gününün konuğu Buray oldu. Sahnede yerinde duramayan Buray, performansı ile göz doldurdu. Buray, zaman zaman hareketli zaman zaman da slow parçalar seslendirdi. Buray’ın söylediği birbirinden hit eserlere izleyiciler de eşlik etti. Buray, sahneye çıkarılan Maraş dondurmasını Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz’le birlikte kesti.

Elbistan Festivali’nin en ilginç konuğu ise 4.günde sahne alan Koray Avcı oldu. Gençlerin sevgilisi Koray Avcı, sahneye kadar at üstünde geldi. Konser esnasında izleyicilerin arasına kadar giden Koray Avcı, adeta müzik ziyafeti sundu.

Ünlü sanatçı Ali Kınık da Elbistan Festivali’nin 5. gününde sahne aldı. Kınık, ‘Ali Ayşe’yi seviyor’ ve ‘Koca reis’ başta olmak üzere eserlerini alandaki on binlerce kişi ile birlikte seslendirdi. Yakılan meşaleler, sahne ışıkları ile birlikte renk cümbüşü oluşturdu. Ünlü sanatçı Kınık, sevilen parçalarını peş peşe seslendirdi. Kınık, konserin ortalarında Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz’ü sahneye davet etti. Başkan Gürbüz ve Kınık, dillerden düşmeyen ‘Koca reis’ şarkısını birlikte söyledi.

Elbistan Festivali’nin 6.gününde ise Demet Akalın rüzgarı vardı. Akalın, konser öncesinde Lavanta Vadisi’ni gezdi. Özel dansçı ekibi ile sahneye çıkan Akalın, kendisini izlemeye gelen engelli bir çocuğa da elbisesini hediye etti. Akalın, küçük bir hayranı ile sahnede dans etti. Sevilen şarkılarını peş peşe seslendiren Akalın, oyun havaları ve halay müzikleri ile gecesini renklendirdi.

Yüz binlerce kişinin buluştuğu Elbistan Festivali’nin final gecesi de muhteşem oldu. Kadife sesli sanatçı Yavuz Bingöl ile ABD’li ünlü vokalist Della Miles final gecesinin konuk sanatçıları oldu.

Miles, İngilizce ve Türkçe şarkılar seslendirdi. Miles, Mahzuni Şerif’in ‘Domdom Kurşunu’ adlı eserini de Türkçe söyledi. Miles, izleyicilerden tam not aldı. Sahneden inerek seyircilerin arasına giden Della Miles, büyük sevgi gösterisi ile karşılaştı. Başkan Gürbüz de; çiçek takdimi için çıktığı sahnede Miles’le ‘Domdom Kurşunu’ türküsünü düet yaptı.

Elbistan Festivali’nin finalinde ise sahneye çıkan Yavuz Bingöl, Aşık Mahzuni Şerif ve Abdurrahim Karakoç’un memleketinde olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Bingöl, kendine has tarzı ile dillere pelesenk olan türküleri söyledi.

Festivalle ilgili değerlendirme yapan Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, “Elbistan tek yürek’ diyerek, “Elbistan’ı, buradan Amerika’ya kadar duyurduk. Mahzuni Şerif’in türküleri, bir kez daha dilden dile söylendi. Elbistan denilince artık akla ülke gelmiyor. Türkiye’nin en iddialı festivalini yapmaya kararlıyız dedik ve başardık. Bizleri yalnız bırakmayan herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Elbistan ayakta ve festivale sahip çıktı” şeklinde konuştu.

Festivalde katılımcılar bir hafta boyunca hem müzik dinledi hem de arkadaşlarıyla keyifli vakit geçirdi. Festival kapsamında sürprizler, oyunlar, ödüller ve yarışmalar düzenlendi. Festivalin en büyük hediyesi olan sıfır kilometre otomobil de çekilişle sahibini buldu.

Elbistan Festivali’ne katılan sanatçılar, Aşık Mahzuni Şerif başta olmak üzere Abdurrahim Karakoç gibi bölgenin yetiştirdiği ünlü isimlere olan saygılarını dile getirdi. Aşık Mahzuni’nin türkülerini de repertuarlarına alan sanatçılar, asrın ozanını saygıyla yad etti.

Elbistan’ı coşturan festival, havai fişek gösterisi ile sona erdi.

 

01 Ağu 2022 - 09:22 - Güncel