Ali Kınık’a sevgi seli

Ünlü sanatçı Ali Kınık, Elbistan Festivali’nin 5. gününde sahne aldı. Kınık, ‘Ali Ayşe’yi seviyor’ ve ‘Koca reis’ başta olmak üzere eserlerini alandaki on binlerce kişi ile birlikte seslendirdi.

+9
Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan Belediyesi’nin Aşık Mahzuni Şerif anısına düzenlediği Elbistan Festivali,  doludizgin devam ediyor. Her gün on binlerce insanı, Pınarbaşı mesire alanında buluşturan festival, katılımcıları müziğe ve eğlenceye doyuruyor.

Elbistan Festivali’nde; Haluk Levent, Velet, Derya Uluğ, Buray ve Koray Avcı gibi ünlü isimlerin konserlerinin ardından sahne sırası Ali Kınık’a geldi. Gündüz bölümünde birbirinden farklı etkinliklere ev sahipliği yapan Elbistan Festivali, Pınarbaşı mesire alanında insan selini bir araya getirdi. Ali Kınık’ın hayranları ve sevenleri, platformun önünde yer bulabilmek için adeta bir biri ile yarıştı.

Kınık’ın sahneye çıkması ile birlikte alandaki coşku ve sevinç de doruğa ulaştı. Yakılan meşaleler, sahne ışıkları ile birlikte renk cümbüşü oluşturdu. Ünlü sanatçı Kınık, sevilen parçalarını peş peşe seslendirdi.

Kınık, konserin ortalarında Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz’ü sahneye davet etti. Başkan Gürbüz ve Kınık, dillerden düşmeyen ‘Koca reis’ şarkısını birlikte söyledi. Başkan Gürbüz, Kınık’a Türk bayrağı ve lavanta demeti hediye etti.

 Başkan Gürbüz’ün çiçek takdimi sonrasında konserine devam eden Ali Kınık, Elbistanlı şehitler başta olmak üzere tüm şehitlere ithafen de şarkı seslendirdi.

Kınık, sahnede balta ile dondurma kesti. Yaklaşık 2 saat sahnede kalan Kınık, Aşık Mahzuni Şerif’in de ‘Çeymisiyahım’ adlı eserini söyledi.

30 Tem 2022 - 10:52 - Güncel