Tekstil fabrikasında çalışacak kadınların eğitimleri başladı

Elbistan Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) faaliyete geçmeye hazırlanan tekstil fabrikasında istihdam edilecek kadınların eğitim ve kurs süreçleri başladı.

Tekstil fabrikasında çalışacak kadınların eğitimleri başladı
Tekstil fabrikasında çalışacak kadınların eğitimleri başladı
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Yatırımcı firmanın ihtiyaç duyduğu personellerin mesleğin inceliklerini öğrenmeleri için Elbistan Halk Eğitimi Merkezi tarafından sanayi makineleri kullanımı ve kumaş dikim kursu açıldı.

Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Bayram Alış ile birlikte, OSB’deki fabrika binasında kursa katılan kursiyerleri ziyaret etti.

Firma yetkililerinden de tesisle ilgili bilgiler alan Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, önümüzdeki günlerde açılacak olan tekstil fabrikasındaki kalifiye elaman ihtiyacını giderilmesinin amaçlandığını söyledi.

Bu çerçevede Elbistan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından sanayi makineleri kullanımı ve kumaş dikim kursu açıldığını bildiren Çetin, 70 kursiyerin eğitim aldığını ifade etti.

Kursun 1 ay süreceğini ve eğitimlerini başarıyla tamamlayanların iş sahibi olacağına değinen Çetin, kursiyerlere başarılar diledi.

Çetin, kursiyerler tarafından deneme amacı ile üretilecek olan tekstil ürünlerinin de Elbistan Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılacağını sözlerine ekledi.

Eğitime katılan kursiyerler de; meslek sahibi olmanın heyecanını yaşadıklarını dile getirdiler.

28 Tem 2022 - 17:57 - Güncel