Velet ve Derya Uluğ’dan unutulmaz konser

Elbistan Belediyesi’nin Aşık Mahzuni Şerif anısına düzenlediği Elbistan Festivali’nde sahne alan Velet, memleketinde ilk kez konser verme heyecanı yaşarken; Derya Uluğ ise, seslendirdiği hit şarkılarla katılımcıları bir an olsun yerinde durdurmadı.

+9
Haber albümü için resme tıklayın

Yıldız yağmuruna sahne olan Elbistan Festivali, ikinci gününde de büyük coşku ve heyecana sahne oldu. Pınarbaşı mesire alanı, çoğunluğu gençler olmak üzere birçok kesimden on binlerin buluşma mekanı haline geldi. Konser öncesine birçok oyun ve gösterinin yapıldığı alanda kurulan stantlar da vatandaşlara değişik tatları ve lezzetleri buluşturdu.

Elbistan Belediyesi’nin Aşık Mahzuni Şerif anısına düzenlediği Elbistan Festivali’nin 2.gününde konser veren isimler Elbistanlı Rap sanatçısı Velet ile gençlerin sevgilisi Derya Uluğ’du.

Festivalin ilk gününde olduğu gibi ikinci günde de heyecan doruktaydı. Severek dinledikleri sanatçıları yakından görmek isteyen gençler, saatler öncesinden sahne önünde yer tutma telaşına girdi.  

On binlerce izleyiciye hitap eden ilk isim Velet oldu. Rap müziğin sevilen temsilcisi Velet, konserinde sahne performansı ile göz doldurdu.

Memleketinde ilk kez konser veren Velet, “Hayalimde burada sahne almak vardı. Kendimi, ilk kez sahneye çıkıyormuş gibi hissettim” cümleleri ile mutluluğunu dile getirdi.

Velet’e çiçek takdim eden Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz ise, Velet’in, Elbistan’la ilgili bir şarkı besteleyeceğini söyledi.

Velet’in ardından sahne sırası Derya Uluğ’a geldi. Sahne şovu, dansları ve güzel sesi ile katılımcıları coşturan Uluğ, zaman zaman hareketli zaman zaman da slow parçalar seslendirdi. Birbirinden hit eserleri, kendisini dinlemeye gelen gençlerle hep bir ağızdan seslendiren Uluğ, 2 küçük çocuğun da sahnede oynama isteğini kırmadı.

Aşık Mahzuni Şerif’in, ‘Zalım’ türküsünü de seslendiren Derya Uluğ, gecenin ilerleyen saatlerine kadar sahnede kaldı. Uluğ, davul şov yaparak izleyenleri adeta mest etti.

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, konuk sanatçı Derya Uluğ’a, lavanta demeti hediye ederek, “Elbistan çok güzel. Elbistan ayakta” dedi.

27 Tem 2022 - 11:21 - Güncel