Başkan Özgen: “Memleket sahipsiz bırakıldı”

Milli Yol Partisi (MYP) Elbistan İlçe Başkanı Ali Özgen, kentin işsizlik, hava kirliliği, alt ve üstyapı ile ekonomik yönden birçok sorunla boğuştuğunu belirterek, “Memleket sahipsiz bırakıldı” diye konuştu.

 

Başkan Özgen, yıllardır çözüm bekleyen sorunların adeta yumak haline geldiğini vurgulayarak, “ Elbistan’ımızın üzerine sanki ölü toprağı serilmiş gibi” ifadesini kullandı.

Milli Yol Partisi (MYP) Elbistan İlçe Başkanı Ali Özgen, açıklamasında şunları söyledi:

“Ekonomik sıkıntılar ve zor günlerden geçiyoruz. Elbistan’ımızda 90 bin insanımızı zehirlediler hiç kimsenin sesi çıkmadı. Topraklarımız ve insanlarımız santraller tarafından zehirleniyor. Gençlerimiz, özel sektöre devredilen santralde asgari ücrete köle zihniyeti ile çalıştırılıyor. Bu duruma da kimse tepki göstermiyor. Elbistan- Göksun ve Elbistan-Malatya yollarının durumu ortada. 1950’li yılların yolları ama kimsenin sesi çıkmıyor. Elbistan, belediye hizmetlerinde sınıfta kaldı. Dışarıdan gelenlerin kullanabileceği bir umumi WC dahi yok. Mevcutların hali de ortada. Otopark yok; kaldırımlara ve mahalle aralarına park eden araçlar yüzünden insanlar yürüyemiyor. Çöp konteynırlarının yanına pislikten ve kokudan yaklaşılmıyor. Gözbebeğimiz Ceyhan Nehri’nde her yıl balıklar ölüyor. Yine kimsenin sesi çıkmıyor.”

Özelleştirme ve hava kirliliği konularına da değinen MYP Elbistan İlçe Başkanı Ali Özgen, “Şeker fabrikamızı özelleştirdiler. Ankaralıyı mutlu ettiler sahip çıkan olmadı. Sivil toplum kuruluşlarının görevi; iktidar sahipleri ile el pençe divan durup bayramlaşmak değil. Zehir saçan bacalara karşı mücadele eden birkaç sivil toplum kuruluşu var. Onlara teşekkür ediyorum.

Yakın bir zamanda demokratik hakkımızı kullanarak; uluslar arası çevre örgütleriyle birlikte bir miting düzenlemeyi planlıyoruz. İnşallah, halkımızın da desteği ile tepkimizi göstermek istiyoruz. Yüce Allah’tan, Covid-19’un yeniden arttığı ve hız kazandığı bu dönemde vatandaşlarımızı hastalıktan uzak tutmasını niyaz ediyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

26 Tem 2022 - 17:22 - Güncel