Karahasanlılar 13. buluşması 24 Temmuz’da

Karahasanlılar Federasyonu tarafından düzenlenen Karahasanlılar buluşmasının 13.’sü, 24 Temmuz Pazar günü Kavaktepe Mahallesi’nde gerçekleştirilecek.

Büyütmek için resme tıklayın

Karahasanlılar Federasyonu Başkan Yardımcısı Hasan Gül, pandemi süreci nedeniyle ertelemek zorunda kaldıkları Karahasanlılar buluşmasının 13.’sü için tüm hazırlıklarını tamamladıklarını söyledi.

24 Temmuz Pazar günü Kavaktepe Mahallesi’nde gerçekleşecek buluşmada birlik ve beraberliğin vurgulanacağının altını çizen Gül, “Birlik, beraberlik ve dayanışma için buluşuyoruz. Programımız, saat 10.00’da başlayacak. Federasyonumuzun çalışmalarını anlatacağız. Daha sonra protokol üyelerinin de katılacağı bölümümüz olacak. Yemek ikramımız olacak” dedi.

Federasyon çalışmalarıyla ilgili de bilgi aktaran Gül, “Karahasanlılar Federasyonu olarak, eğitime büyük önem veriyoruz. Almanya ve Türkiye’de 162 öğrenciye karşılıksız burs veriyoruz. Her zaman öğrencilerimizin yanındayız. Öğrencilerimiz için Türkiye gezileri ve kamplar düzenliyoruz. İhtiyaç sahibi ailelerimizin yanında olmaya çalışıyoruz. Bölgedeki mahallelerimizin, köy evlerinin eksiklerinin giderilmesi için çaba gösteriyoruz. Avrupa’da da bir dizi buluşmalar ve etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Bizim halkımız, yardımlaşmayı ve dayanışmayı seven bir toplum. Bu yönden de çok cömerttir. Zor şartlar altında olsak da insanlarımızın bir araya gelmesini, kaynaşmasını sağlamak istedik. Tüm Elbistan ve bölge halkını, etkinliğimize davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

23 Tem 2022 - 09:49 - Güncel