Gülbahar Ayşe Hatun’un yaşamını anlatan kitap okuyucusu ile buluştu

Eğitim yöneticisi ve İstanbul Elbistanlılar Derneği Başkanı Latif Erdoğan’ın kaleme aldığı 2.Bayezid’in eşi ve Yavuz Sultan Selim'in annesi Ayşe Gülbahar Hatun’u konu edinen tarihi roman, okuyucusu ile buluştu.

Büyütmek için resme tıklayın

Eğitim yöneticisi ve İstanbul Elbistanlılar Derneği Başkanı Latif Erdoğan, Osmanlı padişahı Yavuz Sultan Selim'in öz annesi ve II. Bayezid'in eşi olan Dulkadiroğlu Beyliği hükümdarı Alauddevle Bozkurt Bey'in kızı Ayşe Gülbahar Hatun’un yaşamına dair kesitleri kitaplaştırdı. Erdoğan’ın yazdığı ‘Ayşe Gülbahar Hatun-Ömrünü Hizmete Vakfeden Sultan’ adlı tarihi roman okuyucusu ile buluştu.

 

Latif Erdoğan kimdir?

 

1981 yılında Elbistan’a bağlı Karamağara köyünde dünyaya geldi. İlkokulu kendi köyünde bitirdikten sonra ortaokul ve lise öğrenimini Elbistan'da tamamladı. Atatürk Üniversitesi Erzincan Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümünde 2003 yılında mezun oldu. 2004 yılında Hatay/Kırıkhan'da öğretmenlik mesleğine başladı. 2006 yılından bu yana İstanbul'da çeşitli kurumlarda öğretmenlik-yöneticilik yaptı. Halen bir kamu kurumunda görevini sürdürmektedir. Ayrıca sivil toplum faaliyetlerine de aktif olarak katılan Erdoğan, İstanbul Elbistanlılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

21 Tem 2022 - 17:39 - Güncel