10. Ufka Yolculuk ödülleri sahiplerini buldu

Server Yaşam Vakfı tarafından Türkiye genelinde organize edilen Elbistan’da da Elbistan Ahlak Kültür ve Çevre Derneği'nin ilçel organizasyonunu üstlendiği 'Sağlıklı Düşünmek' konulu 10. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması'nın il ödülleri, Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Server Yaşam Vakfı Tarafından Türkiye genelinde organize edilenler; Elbistan 'da da Elbistan Ahlak Kültür ve Çevre Derneği'nin İl organizasyonunu üstlendiği "Sağlıklı Düşünmek" 10. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması'nın İl sahiplerini buldu.

Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde programı Pençe-Kilit Harekat Bölgesinde şehit düşen Şehit Piyade Uzman Çavuş Murat Yıldırım için okunan Fatiha'nın ardından Hafız Bekir Büyükkurt' un Kur'an tilaveti ile başladı.

MERDAN Ahlak Kültür ve Çevre Derneği Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Pak: “Ülke genelinde Server Yaşam Vakfı, ilimizde MERDAN Ahlak Kültür ve Çevre Derneği tarafından bu yıl 10.'su düzenleme “sağlıklı aydınlatma” programı ufka yolculuk bilgi ve kültür yarışma seçeneklerine hoş geldiniz, sefalarsınız. MERDAN Kültür ve Çevre derneği gibi bir şehirde bir gezintimizde kullanımda kullanımda bir sivil toplumumuzdur.

Bu şehir genelindeki faaliyetler gösterilebilir sivil toplumların projeleri olarak çok yönlü faaliyetlerimiz kazandırılmaya çalışılır” kullanımları.

Ufka Yolculuk Temsilcisi Ersoy Kaba ise anlatmaktan; “Türkiye genelinde 880 bin yarışmacının tasarım Ufka Yolculuk 10 Bilgi ve Kültür Yarışmalarında; ilkokul, ortaokul, lise ve genelde ilimizden 28 bin öğrenci ter döktü. 12 Haziran 2022 Pazar günü 2. online sınavdan ilimizden Türkiye genelinde ilk 50'ye 5 yarışmacımız büyük bir başarı elde yaşlı. sahiplerine sahip olan kardeşlerimizi kutlamak için tüm yarışmacılarımızı kutluyoruz.

Kaybedeni olmayan, herhangi bir şekilde kullanılan bu yarışmada Türkiye geneli seçimlerinin yanı sıra Kahramanmaraş 'ta her kategoride ilk 10' sırayı veriyoruz, toplamda 40 yarışmacılarımızı seçtiklerimiz para ile ödüllendiriyoruz” dedi.

Dereceye verilen indirimlerin taksitlendirilmesinin sona erdirilmesi sona erdirilebilir .

Yarışmada; kaliteli Çiçek İlkokulu öğrencisi Belinay Kaya Türkiye 15.'si, Elbistan Borsa İstanbul Lisesi öğrencisi Sevda Yılmaz ise Türkiye 35.'si oldu. Ortaokul mekanı ise Nurhak Ortaokulu öğrencisi Beren Palta Türkiye 5.'si oldu.

18 Tem 2022 - 17:59 - Güncel