Güvenli ulaşım ve trafik için bayram boyunca nöbetteydiler

  Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı trafik ekipleri, Kurban Bayramı boyunca güvenli ulaşım ve trafik için aralıksız olarak denetimlerde bulundu.

Güvenli ulaşım ve trafik için bayram boyunca nöbetteydiler
Güvenli ulaşım ve trafik için bayram boyunca nöbetteydiler
Haber albümü için resme tıklayın

Toplamda 1500’ün üzerindeki aracın denetlendiği uygulamalarda;‘Bayramınız kemerli olsun, kemerim hep aklımda’ sloganıyla sürücülere emniyet kemeri kullanmaları ve trafik kurallarına uymaları önemle hatırlatıldı.

İçişleri Bakanlığı’nın, Kurban Bayramı tatilinde karayollarında alınacak tedbirlere ilişkin 81 il valiliğine gönderdiği genelge doğrultusunda Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliği ve İlçe Jandarma Komutanlığı’nın trafik timleri, artan trafik yoğunluğu nedeniyle müşterek olarak uygulama yaptı.

İlçe giriş-çıkışları, kent merkezi ve trafiğin yoğun olduğu caddelerde kontrol noktaları oluşturuldu.  Gündüz ve gece olmak üzere trafik yoğunluğuna bağlı olarak bayramı nöbette geçiren polis ve jandarma ekipleri, sürücülerin ve yolcuların bayramlarını tebrik etti. Uygulamalarda; bakanlıkça hazırlanan broşürleri de dağıtan ekipler, sürücülere araç kullanırken emniyet kemerini takmaları, hız kurallarına ve trafik ışık kurallarına riayet etmeleri ve hatalı sollama yapmamaları konularında uyardılar.

Şehirlerarası ve şehir içi yollarda boyunca yoğun mesai harcayan Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliği ile İlçe Jandarma Komutanlığı trafik ekipleri, toplamda 1530 aracı denetledi.

Öte yandan arife ve bayramında ülke genelinde trafik kazalarından dolayı 31 can kaybı yaşandı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bilançoyu paylaşırken “Lütfen trafik kurallarına uyalım” uyarısında da bulundu.

Twitter hesabından bir paylaşım yapan Bakan Soylu, “Ülke genelinde son 10 yılda 9 günlük bayram tatillerinde günlük ölümlü kaza ortalaması 12, can kaybı 15; Kurban Bayramı'nda arife günü dahil 5 günde günlük ölümlü kaza ortalaması 4, can kaybı 6 oldu. Maalesef 31 vatandaşımız hayatını kaybetti. Dönüş yolculuğunuz kemerli olsun” ifadelerini kullandı.

13 Tem 2022 - 17:17 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel