Kaymakam Demir’den Kurban Bayramı mesajı

Elbistan Kaymakamı Özkan Demir, Kurban Bayramı’nın toplumsal dayanışma ve kaynaşmanın simgesi olduğunu söyledi.

 

Kaymakam Demir, 8 Temmuz Cuma günü hükümet konağı bahçesinde düzenlenecek bayramlaşma programına tüm vatandaşları davet etti.

Elbistan Kaymakamı Özkan Demir, Kurban Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Kurban Bayramı’nın, toplumun en önemli hassasiyetlerini bünyesinde barındırdığını hatırlatan Kaymakam Demir, “Dostluğun, kardeşliğin, yardımlaşmanın ve paylaşmanın hazzını ziyadesi ile tadacağımız bir bayrama daha kavuşmanın sevincini hep birlikte yaşıyoruz. Sevgi, kardeşlik ve merhamet gibi duygularımızın doruğa çıktığı ayrıca da vuslatların yaşanmasına vesile olan bayram günleri; kendimize ve çevremize karşı sorumluluklarımızın farkına varmamızı sağlamaktadır. Kurban Bayramı, dini bir vecibenin yerine getirilmesi ile birlikte toplumsal dayanışmamızın, kaynaşmamızın da simgesidir” dedi.

Kaymakam Demir, “İnsanları birbirine yakınlaştıran, aynı duygu ve düşüncelerle buluşturan bu bayramda da, başta yakınlarımız olmak üzere büyüklerimiz, kimsesizler ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın gönlünü alma gayretinde olalım. Kapısını çalacak elleri gözleyenlerden tebessümümüzü esirgemeyelim. Toplumumuza, her koşulda birlik olmanın ve kenetlenmenin edebilme kabiliyeti veren bu günlerin gönül zenginliğimizin bereketi olmasını temenni ediyorum.

Tüm Elbistanlı hemşerilerimizi, Kurban Bayramı dolayısıyla 8 Temmuz Cuma günü saat 16.30’da hükümet konağı bahçesinde düzenlenecek geleneksel bayramlaşma programımıza davet ediyorum ” ifadelerini kullandı.

Bayram tatili nedeniyle yola çıkacaklara da trafik kurallarına uymaları tavsiyesinde bulunan Elbistan Kaymakamı Özkan Demir, “Vatandaşlarımızın Kurban Bayramı'nı huzur ve güven içerisinde geçirmelerini sağlamak amacıyla, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarımız tarafından gerekli önlemler alınmıştır. Bayram sevincimizin bir hüzne dönüşmemesi için, seyahate çıkacak olanlar başta olmak üzere, tüm vatandaşlarımızdan trafikte azami derecede dikkatli olmalarını ve trafik kurallarına riayet etmelerini istiyoruz.

Bu vesileyle, milletimizin ve ülkemizin birlik ve beraberliği uğrunda hayatını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle anarken, gazilerimizi minnetle yâd ediyorum. Elbistanlı hemşerilerimin, aziz milletimizin ve bütün İslam âleminin Kurban Bayramını yürekten tebrik ediyor; sağlık ve esenlikler diliyorum” cümleleri ile mesajını tamamladı.

07 Tem 2022 - 18:13 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel