Jandarma trafikten biçerdöver denetimi

Elbistan İlçe Jandarma Komutanlığı trafik timleri, hasat mevsiminin başlaması nedeniyle biçerdöver denetimlerine ağırlık veriyor.

Jandarma trafikten biçerdöver denetimi
Haber albümü için resme tıklayın

 

Sorumluluk sahasında kalan bölgelerde trafik güvenliğini sağlamak ve sürücülerdeki farkındalık düzeyini artırarak kazaların önüne geçmek amacıyla yıl boyunca çalışma sürdüren Elbistan İlçe Jandarma Komutanlığı trafik timleri, hasat sezonuyla birlikte biçerdöver denetimlerine de başladı.

Jandarma trafik timleri, biçerdöverlerin oluşturabileceği kazalara dikkat çekerek operatörleri uyardı. Jandarma trafik timleri, ilçede tarım araçlarına bağlı olarak meydana gelen kazaların en aza indirilebilmesi için, traktör, biçerdöver ve diğer zirai araçlar ile ilgili olarak biçerdöverlerin gece karayoluna hiçbir şekilde çıkmaması gerektiğinin altını çizdiler. Jandarma trafik timleri, gündüz karayolunu kullanması gerektiğinde biçerdöverin önündeki aparatın sökülmesi gerektiğine vurgu yaptılar.

Çiftçilikle geçimini sağlayan vatandaşların; trafik kazaları sonucu can ve mal kaybına uğramaması için gerekli hassasiyeti göstermelerini isteyen jandarma trafik timlerinin, bu yöndeki eğitim ve bilgilendirme faaliyetine devam edeceği bildirildi.

06 Tem 2022 - 17:03 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel