Başkan Şahin, tatilde yola çıkacaklara uyarı

Elbistan Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cemil Şahin, bayram tatili dolayısıyla yola çıkacak sürücülere uyarılarda bulundu.

‘Bayram sevincinin hüzne dönüşmesin’ diyen Başkan Şahin, direksiyon başında dikkat dağınıklığına neden olabilecek cep telefonu kullanımından uzak durmaları ve uykusuz yola çıkmamanın önemine değindi.

Bayram tatilinden dolayı oluşabilecek yoğunluğun çeşitli riskleri de beraberinde getirebileceğini anlatan Elbistan Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cemil Şahin, dikkat dağınıklığına neden olabilecek davranışlardan kaçınılması gerektiğini, küçük bir hatanın telafisi mümkün olmayan sonuçlar doğurabileceğinin altını çizdi.

Kazaların büyük çoğunluğunun hız limitlerine uymamanın sonucunda yaşandığına dikkati çeken Başkan Şahin, yola çıkan herkesin kendisini ve karşıdakini düşünerek direksiyona geçmesi gerektiğini söyledi.

Elbistan Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cemil Şahin, sözlerini, “Uykusuz yola çıkılmamalı ve sürat körlüğüne dikkat edilmelidir. Trafik işaretlerine uyulmalı, yolun uzunluğuna göre kısa molalar vererek dinlenilmeli ve aşırı hız yapılmamalı. Araç kullanırken cep telefonuyla konuşmak için kulaklık kullanımını dahi önermiyoruz çünkü dikkatini yola değil, konuşana veren sürücünün refleksleri ve reaksiyonları ona göre zayıflıyor. Cep telefonuyla yapılacak tüm görüşmelerin, aracın güvenli bir yere çekildikten sonra yapılması lazım. Ayrıca, sürücülerimiz hatalı sollama yapmamalılar. Emniyet kemerini takmaları yakın takip mesafesine özellikle dikkat etmeleri gerekmektedir” cümleleri ile tamamladı.

05 Tem 2022 - 17:16 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel