İYİ Partili Koray Aydın: “İlk seçimde Türkiye’nin birinci partisi olacağız”

İYİ Parti Siyasi İşler Başkanı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın, ilk seçimde Türkiye’nin 1.partisi olacaklarını belirterek, “Yüzde 30’un üzerinde oy alacağız” dedi.

+9
Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan’da toplu üye katılımı programında konuşan Aydın, AK Parti için de ‘ringde yumruk yemiş boksör’ benzetmesi yaparak, “AK Parti sağa sola sallanan bir parti haline geldi” ifadesini kullandı.

Özel bir tesiste düzenlenen toplu üye katılım töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Programın açılış konuşmasını, İYİ Parti Elbistan İlçe Başkanı Hüseyin Gül yaptı.

Başkan Gül, partisinin kurmaylarından Aydın’ı ağırlamaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını belirtti.  

“Başkan Gül, “Ne yazık ki coğrafya kaderdir sözünün vücut bulmuş halini burada yaşıyoruz. İşsizlik ve yoksullukla mücadele ediyoruz. Bu mücadelenin yanında, mevcut iktidarın yandaşa ve kendi partilisine iş verdiğine şahit oluyoruz. Bizim memleketimizin insanlarının işsiz kaldığına şahit oluyoruz. Aramıza yeni katılan üyelerimize teşekkür ediyorum. Bu, bir cesaret örneğidir. Cesurlar partisine katılmak kolay değil. Var olun” dedi.

Daha sonra mikrofona davet edilen İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Çabukel ise, “Kahramanmaraş’ta iyi olmak çok zor bir iş. İnsanlarımızı ekmekleri ile işleri ile çocuklarıyla, ailesiyle tehdit ediyorlar. Bunu en çok yerlerden yaşayan yerler ise Elbistan ve Afşin. Buna rağmen cesur ve yiğit kardeşlerimiz, biz inandığımız yolda Türkiye’nin geleceğini kurtaracağımız o yolda hep beraber yürüyeceğiz dediler. İlçe başkanımız, meclis üyelerimiz ve yönetimimiz, adamların ne kadar yolsuzluğu varsa ortaya çıkarıyor. Şekerci Leyla’yı hatırlarsınız. Savcılığa 5 ayrı suçtan suç duyurusunda bulunduk. Bunlarla ilgili İçişleri Bakanlığı tarafından soruşturma izni verildi. İyiler ordusu büyümeye devam ediyor. Tam 5 bin yeni üyemiz var” ifadelerini kullandı.

Salonu dolduran kalabalığa hitap eden İYİ Parti Siyasi İşler Başkanı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın da; Türkiye’nin içinde bulunduğu durumun İYİ Parti’nin doğuşuna vesile olduğunu anımsattı.

Aydın, şöyle devam etti:

“Biz öyle tesadüfen bir araya gelen insanlar değiliz. Bizi bir araya getiren Türkiye’nin şartlarıdır. Cumhuriyetten bize miras bırakılmış bu ülke tek adama dayalı bir düzenin inşa edildiği yapıda, devletin gücünü, kudretini bir silah olarak kullanan; vatandaşlarına devletin sopasıyla teslim alma anlayışını acımasızca sürdüren, insanları ayrıştıran, bölen, kutuplaştıran, sırf iktidarını sürdürebilmek uğruna bilerek ve isteyerek kavga zeminini hazırlayan bu siyasal iktidara karşı bir dik duruşa, kararlılığa, elini taşın altına koyma ihtiyacı vardı. Bütün yetkiler tek adamda toplandı. Devletin bütün ayarının bozulduğu, güçlü devlet yapısının yerle bir edildiği adeta bir yağma düzeninin inşa edildiği bir dönemde hep beraber yaşıyoruz. Bu düzene karşı olan ve Türkiye’yi babasının çiftliği sananlara karşı o dik duruşu sergileyen partinin adı İYİ Parti’dir.”

Konuşmasının devamında AK Parti’yi sert sözlerle eleştiren ve ‘seçimde yerle bir edeceğiz’ diyen Aydın, “Recep Tayyip Erdoğan, genel başkanımıza ‘Seni hapse atacağım’ dedi. Demokrasi tarihinde böyle yapılmış bir tehdit yok. Genel Başkanımız Meral Akşener de, “Elinden geleni ardına koyma; senden korkmuyorum” dediği gün Türkiye’de korku iklimi yıkıldı. Biz, hep bir adım ileri attık. Asla geriye adım atmadık. Bugün geriye doğru adım adan partinin adı da AK Parti’dir. AK Parti sağa sola sallanan bir parti haline geldi. Bugün onların daha iyi günleri. Harama bulaşmış, devletin içine uzattığı o kirli elleriyle devlet malını yağma eden, asla hesap vermeyen, 17-25 Aralık’ta bakanları suçüstü yakalandığında adaletin önüne bile çıkaramayan bu anlayışı önümüzdeki seçimde yerle bir edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

Ülkedeki ekonomik durumdan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sorumlu olduğunu dile getiren ve ek bütçe istenmesini de ‘6.ayda pilleri bitti’ şeklinde yorumlayan İYİ Parti Siyasi İşler Başkanı Koray Aydın, “Artık devleti yağmalamak onlar için bir gelenek haline gelmiş. İçinde bulunduğumuz şartlardaki olaylar, artık bir devlet meselesi haline geldi. Bir ekonomi meselesi olmaktan çıktı. Cumhurbaşkanı, ‘Ben ekonomistim diyor’. Eğitimden anlıyor; dış politikada da uzman olduğunu söylüyor. Bilmediği, anlamadığı hiçbir konu yok. Şuana kadar üniversite mezuniyet diplomasını gören yok. Bu anlayışta olan kişi, Türkiye ekonomisini yerle bir etti. 2015’ten bu yana Türkiye’nin gayrisafi milli hasılası hem de kişi başına düşen milli geliri her yıl düşe düşe 8 bin dolara geriledi.

Ekonomide nasıl bir felakete doğru gittiğimizi biz İYİ Parti olarak uyardık. Bu uyarılara kılı kıpırdamayanlar, Meclis’ten ek bütçe çıkardılar. 6.ayda pilleri bitti. Bu yılki bütçenin içinden tam 370 milyar lira faiz için ödemelere ayrıldı. Bütçenin 8’de 1’i. rahmetli Erbakan yaşıyor olsaydı döner bunlara ‘Sizi faiz lobisi sizi sizi’ derdi. Onlara tek ayak üzerinde durma cezası verirdi. Ülkeyi bu bataklığın içine sürükleyen insanlar, sıkıştılar mı ‘nas’ diyorlar. Cumhurbaşkanımız bununla milleti uyutacağını zannediyor. Faizin kralının kullanıldığı bir dönemi yaşıyoruz” görüşlerini aktardı.

Türkiye’nin erken seçime gitmesi gerektiğinin altını çizen Aydın, şunları söyledi:

 

“Bunlar köşeye sıkıştılar. Her şeyi yüzlerine gözlerine bulaştırmış vaziyetteler. Buradan çıkış için yapabilecekleri tek yol bana göre erken seçim kararı almaktır. Her gün oyları geriye düşüyor. Biz, bu içinde bulunduğumuz dönemi bir seferberlik olarak ilan ediyoruz. Bu milleti yeniden ayağa kaldıracak bir destanı da hep beraber yaşayacağımız seçimin eşiğindeyiz. İYİ Parti’yi bu seçimde birinci parti yapacağız.

AK Parti, ringde dayak yemiş boksör gibi. Ringde sallandığı günler, onun iyi günleri olacak. Çünkü bu ülkenin ayrışmadan çektiği sıkıntı yeter. Onun için İYİ Parti makulü arıyor. Bu ülkenin insanlarını kardeşlik bağı ile bir arada tutabilmek İYİ Parti için büyük bir görevdir. Bugün Türkiye’nin her tarafında partimize büyük oranda katılım oluyor. Şuan itibariyle partimize yapılan yeni üyelerin yüzde 80’i AK Parti’den geliyor. Orayı boşaltıyoruz.

Bu parti, yüzde 30’un üstünde bir oy alarak Türkiye’nin birinci partisi olacak. Bunu başaracak gücümüz var. Bu parti, milletin gönlünü kazanmaya devam ediyor. Recep Tayyip Erdoğan’ın salladığı sopa bize sökmez. O, kendini düşünsün bundan sonra. Türkiye Cumhuriyeti’nin mahkemelerine ne hesap vereceklerini onlar düşünecek bundan sonra. Bu seçim, Türkiye tarihinin en önemli seçimi.”

Aydın, partisine katılanlara teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

Konuşmaların ardından partiye katılan isimlere İYİ Parti rozeti takıldı.

Programa, Aydın’ın yanı sıra Kurucular Kurulu Üyesi Günay Kodaz, çevre ilçelerin ilçe başkanları, CHP Elbistan İlçe Başkanı Tayfun Barış Arslan ve partililer katıldı.

 

 

 

 

 

02 Tem 2022 - 17:11 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel