Başkan Tıraş, doğal gaz çalışmalarını yerinde inceledi

AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Ahmet Tıraş, Esentepe Mahallesi’nde devam eden doğal gaz altyapı çalışmalarını yerinde inceledi.

Başkan Tıraş, doğal gaz çalışmalarını yerinde inceledi
Başkan Tıraş, doğal gaz çalışmalarını yerinde inceledi
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Bu yıl doğal gaza kavuşması planlanan 3 mahallenin muhtarlarıyla da görüş alışverişinde bulunan Başkan Tıraş, “Şehrimizin tamamına doğal gaz konforunu taşımak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz” dedi.

Başkan Tıraş, Bahçelievler Mahalle Muhtarı Turgut Arslan, Tepebaşı Mahalle Muhtarı Gazi Yalçın ve Esentepe Mahalle Muhtarı İdris Şafak’tan mahallelerdeki sorun ve sıkıntılarla ilgili de bilgi aldı.

Doğal gaz dağıtım firmasının yetkilileriyle de çalışma takvimiyle ilgili gelişmeleri değerlendiren AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Ahmet Tıraş, “Bu 3 mahallemizde doğal gazla ilgili büyük beklenti ve talep vardı. Sağ olsun AK Parti Grup Başkanvekilimiz Sayın Mahir Ünal’ın sayesinde vatandaşımıza bu hizmeti ulaştırmış oluyoruz” diye konuştu.

10 sene önce doğal gazın Elbistan’a gelmesinin hayal olarak görüldüğünü hatırlatan Başkan Tıraş, “2018 yılında ilk başta yüksek katlı yerleşim alanları ve nüfusun yoğun olduğu bölgelerden başlayan doğal gaz, diğer mahallelerimize ulaşıyor. Şuanda da Esentepe Mahallemizdeyiz. Esentepe, Bahçelievler, Tepebaşı ve Battalgazi mahallemizin kalan kısmı inşallah nasip olursa bu yıl içinde derleyip toparlanacak. Temennimiz, bölgenin tamamına bu yıl doğal gazı ulaştırmak. Yetişmeyen kısımlar olursa da eksiklikler 2023 yılında bitirilmiş olacak” ifadelerini kullandı.

Tamamı kalorifer ve soba ile ısınan bu bölgelerdeki hanelerin doğal gazla birlikte ısınma bütçesini de düşüreceğine vurgu yapan AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Ahmet Tıraş, “ ARMADAŞ yetkililerine, belediyelerimize teşekkür ediyoruz. Ellerine ve emeklerine sağlık. Doğal gazla ısınan hanelerimiz yaklaşık 10 bin lira tasarruf edecek. Her daim memleketine sahip çıkan Elbistan’ımızın evladı Sayın Mahir Ünal’a da ayrıca şükranlarımızı sunuyoruz” değerlendirmesini yaptı.

Bahçelievler Mahalle Muhtarı Turgut Arslan, Tepebaşı Mahalle Muhtarı Gazi Yalçın ve Esentepe Mahalle Muhtarı İdris Şafak da; mahallelerinin doğal gaz altyapısına kavuşmasında emeği olan herkese teşekkür ettiler.

 

02 Tem 2022 - 17:04 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel