Elbistan’ın en büyük ilkokulu için ihaleye çıkılıyor

Elbistan Kaymakamı Özkan Demir, ilçenin fiziki açıdan en büyük ilkokulu özelliğine sahip olacak 32 derslikli Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu’nun ihale sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu.

 

Kaymakam Demir, kent adına önemli bir kazanım olan 32 derslikli eğitim yuvasının 22 Temmuz’da ihale edileceğini söyledi.

Elbistan, özellikle eğitim altyapısı noktasında birbiri ardında gelen yatırımlarla çıtayı her geçen gün yükseltiyor. Yaklaşık 34 bin öğrencinin eğitim gördüğü kentte, tüm okul düzeyleri ile ilgili önemli yatırımlar yapılıyor. İlçe merkezinde ve kırsal mahallelerde yeni okul binaları hızla yükselirken bir yandan da mevcut okulların kapsamlı revizyonu gerçekleşiyor. İlçedeki kamu yatırımlarının projelendirilmesinden hayata geçinceye kadar olan süreci yakından takip eden ve büyük emek harcayan Elbistan Kaymakamı Özkan Demir, Esentepe ve Bahçelievler Mahallesi’ndeki ilkokul öğrencilerine müjde niteliğindeki gelişmeyi duyurdu.

Deprem yönetmeliği çerçevesinde bir süre önce yıkılan Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu’nun yerine 32 derslikli modern bir bina kazandırmak için bir süredir çalışma sürdürdüklerini belirten Kaymakam Demir, “Derslik sayısı yönünden en büyük ilkokulumuz olacak bu projeyi Elbistan’a kazandırmanın sevincini yaşıyoruz” dedi.

Zemin+3 katlı olarak projelendirilen okul binası için Kahramanmaraş Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı Yatırım İzleme Müdürlüğü’nce 22 Temmuz’da ihale düzenleneceğini bildiren Elbistan Kaymakamı Özkan Demir, projenin 600 gün içerisinde tamamlanmasının öngörüldüğünü ifade etti.

‘Çocuklarımızı modern ve tam donanımlı eğitim yuvalarında büyüterek hayata hazırlamak en büyük görevimiz’ diyen Kaymakam Demir, “Elbistan’da eğitime yapılan her yatırım, güzel ilçemizin geleceğine duyduğumuz inancın bir göstergesidir. Göreve başladığım ilk günden bu güne kadar, eğitime öncelik vermeyi en önemli vazife olarak kabul ettim. Elbistan’ımızda da bu doğrultuda elimizden gelen hassasiyeti göstermeye çalıştık. Eğitim öğretimin her kademesinde ve her alanında öğrencilerimizin yanında olmak amacıyla ilçemize yeni eğitim yuvaları kazandırmanın gayretini gösterdik.

Bu çabalara ek olarak, yaklaşık 800 öğrencimizin eğitim göreceği 32 derslikli Hoca Ahmet Yesevi İlkokulumuzun yeni binasını ihale sürecine getirmiş bulunuyoruz. 600 günde de Esentepe ve Bahçelievler Mahallemizdeki ilkokul öğrencilerimizin hizmetine sunmayı hedefliyoruz.  Bu projenin ilçemize kazandırılmasında katkı sunan başta 64. Hükümet Kültür ve Turizm Bakanı Kahramanmaraş Milletvekili Sayın Mahir Ünal’a, Valimiz Sayın Ömer Faruk Coşkun’a ve emek veren herkese Elbistan halkı adına teşekkür ederim. İlçemize, öğrencilerimize ve eğitim camiamıza hayırlı olsun” cümlelerini kullandı.

 

29 Haz 2022 - 17:43 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel