15 Temmuz etkinlikleri toplantısı yapıldı

Elbistan’da, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü çerçevesinde yapılacak etkinliklerin görüşüldüğü toplantı, Kaymakam Özkan Demir başkanlığında gerçekleştirildi.

Haber albümü için resme tıklayın

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 6.yıl dönümü dolayısıyla ülkenin tamamında olduğu gibi Elbistan’da da etkinlikler düzenlenecek. Etkinliklerin planlanması ile ilgili toplantı, Elbistan Kaymakamı Özkan Demir başkanlığında İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ali Kayhan, İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Yüzbaşı Recep Üncü ve paydaş kurumlar ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katılımı ile yapıldı.

Toplantıda; etkinliklerin aktif planlaması, alınacak güvenlik tedbirleri, yapılacak ziyaretler ve koordinasyon işlemleri hakkında kurumlar ve sivil toplum kuruluşlarının görüş ve önerileri konuları görüşüldü.

Kaymakam Özkan Demir, toplantı akabinde yaptığı değerlendirmede, “Ülkemize ve necip milletimize tuzak kuran hainlere hiç bir zaman boyun eğmedik ve eğmeyeceğiz” dedi.

Kaymakam Demir, “15 Temmuz 2016 gecesindeki hain planı unutmamak ve unutturmamak için İçişleri Bakanlılığımız talimatları doğrultusunda gerçekleştirilecek etkinliğin amacına uygun olarak geçekleştirilmesi için elimizden gelen gayret ve samimiyeti göstereceğiz. Bu vesile ile tüm şehitlerimize yüce Allah'tan rahmet, gazilerimize sıhhat diliyorum” dedi.

29 Haz 2022 - 17:38 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel