Tayini çıkan hakim ve savcılar için veda gecesi düzenledi

HSK Yaz Kararnamesi ile tayini çıkan Elbistan Cumhuriyet Başsavcısı Hayri Ormancı, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Orhan Gündoğdu, cumhuriyet savcıları ve hakimler için bir veda programı düzenledi.

+5
Haber albümü için resme tıklayın

Pınarbaşı Kale Restoranda düzenlenen programa Elbistan Kaymakamı Özkan Demir, Nurhak Kaymakamı Ferhat Gür, Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, hakim ve savcıların yanı sıra çok sayıda adliye personeli katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Elbistan Cumhuriyet Başsavcısı Hayri Ormancı, Elbistan’dan ayrılırken buruk bir sevinç yaşadığını belirterek “Kıymetli dostlar vakit hüzün ve ayrılık vakti. Vakit helalleşme vakti. Öncelikle haklarınızı helal ediniz. Buradaki herkes beni tanıyor. Bilerek ve isteyerek kimsenin kalbini kırmadım. Hayatımın her anında olduğu gibi Elbistan’daki görev sürem içerisinde de herkese empati ile yaklaştım. Konumları, görevleri ve sıfatları ne olursa olsun karşımdaki insanların yerine kendimi koyarak hareket etmeye çalıştım. Bu yüzden bugün sizlerden ayrılırken buruk bir sevinç yaşıyorum. Üzgünüm çünkü sizlerden ve Elbistan’dan ayrılıyorum. Mutluyum, çünkü vicdanım rahat, alnım açık ve sevgi dolu anılarla sizlerden ayrılıyorum. Açıkçası Elbistan’a çok mutlu gelmemiştik. Ancak bu kadar mutlu olacağımızı ve bu kadar üzgün ayrılacağımızı da hayal etmemiştik. Bize bu duyguları Rabbime şükrediyor, vesile olan sizlere de şükranlarımı sunuyorum. Rabbim hepimizin karşısına güzel, hayırlı ve adil insanlar çıkarsın.

Görev sürem boyunca bana destek olan, emeklerini esirgemeyen başta eşim ve çocuklarım olmak üzere aileme, çalışma arkadaşlarıma, burada bulunan tüm dostlarıma şükranlarımı sunuyorum. İsim isim saymak mümkün değil fakat hepinizin yanımda ayrı bir kıymeti var. Yaptığım tüm hizmetlerin paydaşları şu anda aramızda, sağ olun, var olun. Dostluğumuz baki kalacaktır.

Kendimi 20 yıl sonra Elbistan’da hayal ediyorum. Adliyenin bahçesine diktiğimiz çınar ağaçlarının gölgesinde halen Elbistan’da yaşayan dostlarımlar anıları konuşurken veya sizlerle birlikte hayata geçirdiğimiz Adalet Ormanı’nda dinlenirken hayal ediyorum ve duygulanıyorum. Adliyede görev yapan tüm görevlilerin işi adaletin tecellisine hizmet etmektir. Bu bizim asli görevimizdir. Ancak Başsavcılık makamının adliyeyi temsil, dış birimlerle ve kurumlarla ilişki kurmak, gözetim- denetim ve idari işler gibi ekstra görevleri vardır. Yaptığımız güzel ve anlamlı çalışmalarda bu gün burada bulunan sizlerin vermiş olduğunuz destek takdire şayandır. Beraberce elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. Hepinizi Allah’a emanet ediyor, en kalbi muhabbetlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

Daha sonra mikrofona davet edilen Elbistan Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Orhan Gündoğdu ise, “Elbistan’da görev yapmaktan mutlu oldum. Elbistan’ın yeri benim için hep ayrı olacak Bugün buruk bir sevinç yaşıyorum. Sizlerden ayrıldığım için üzgünüm. Görev yaptığım süre boyunca bana destek olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Program plaketlerin takdim edilmesinin ardından sona erdi.

29 Haz 2022 - 17:30 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel