Efsanevi Ali Gölü’nün güzelliğine şahitlik ettiler

Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Elbistan Şefliği’nce düzenlenen doğa yürüyüşüne katılan yaklaşık 300 sporcu ve doğasever, Nurhak Dağı’nın efsanevi Ali Gölü’nün güzelliğine şahitlik etti.

Efsanevi Ali Gölü’nün güzelliğine şahitlik ettiler
Efsanevi Ali Gölü’nün güzelliğine şahitlik ettiler
+4
Haber albümü için resme tıklayın

Nurhak Dağı’nın zirvesinde bulunan Ali Gölü, doğallığının yanı sıra kenarında bulunan mağaralarla doğaseverler ile fotoğraf sanatçılarının ilgisini çekiyor.

Doğa Koruma ve Milli Parklar ( DKMP) Elbistan Şefliği; Nurhak Belediyesi, Elbistan Dağcılık Kulübü, Hakan Coşkun Nurhak Dağı Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü ile Hakan Coşkun Nurhak Dağcılık Kulübü tarafından efsanelere konu olan Ali Gölü’nün görsel şölenine şahitlik etmek istenler için doğa yürüyüşü düzenlendi.

Doğa yürüyüşüne yaklaşık 300 doğasever ve kulüp üyesi sporcu katıldı. Dağın, belli bir noktasına kadar araçlarla gelen katılımcılar, daha sonra yürüyüşe geçti. Katılımcılar, yürüyüşün ardından Ali Gölü’nün kendilerini bekleyen görsel şölenine şahitlik etti. Çevresi kar ve buzla kaplı olan Ali Gölü’nde bol bol hatıra fotoğrafı çektiren katılımcılar, yaşadıkları anları ölümsüzleştirdi. Doğa yürüyüşü, buradaki kampın ardından başladığı noktada sorunsuz şekilde sonlandırıldı.

Etkinliğe katılan doğaseverler, Ali Gölü’nün, sadece Nurhak’ın değil Türkiye’deki görülmeye değer ender doğal güzelliklerden biri olduğuna vurgu yaptılar.

Katılımcılar, doğa yürüyüşünün düzenlenmesinde emek veren herkese teşekkür ettiler.

 

 

28 Haz 2022 - 11:36 Kahramanmaraş/ Nurhak- Güncel