TDP ekipleri, yangınlara karşı uyardı

Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP) Büro Amirliği ekipleri, orman yangınları başta olmak üzere anız ve diğer yangınların önlenmesi için vatandaşlara bilgilendirmelerde bulundu.

TDP ekipleri, yangınlara karşı uyardı
TDP ekipleri, yangınlara karşı uyardı
+1
Haber albümü için resme tıklayın

‘Ormanlar hayattır, hayatımızı karartmayalım’ sloganı ile harekete geçen Toplum Destekli Polislik ( TDP) Büro Amirliği görevlileri,  yangıların bir çocuğunun ihmalden çıktığı için Pınarbaşı mesire alanında piknik yapanları tek tek gezip ormanlara ya da ekili arazi ve ikametlere zarar vermemek için neler yapılması gerektiğini anlatan broşür dağıttı. TDP ekipleri, bir yangın çıktığında vatandaşlara ne yapması gerektiğini de tek tek izah etti. Broşürlerde başlıca yangın nedenlerine de yer verildi.

Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP) Büro Amiri Komiser Yardımcısı Serdal Alptuğ, yangınların can ve mal kaybıyla birlikte en değerli varlığımız olan ormanları yok ettiğine dikkat çekti.

Vatandaşları bu konuda bilgilendirmek ve farkındalıklarını artırmak istediklerini anlatan Alptuğ, orman yangını çıkarmanın cezai müeyyidesinin olduğuna vurgu yaptı.

Elbistan ve çevresinde yaygın olarak devam edilen anız yakılmasının da aynı kapsamda değerlendirildiğini anımsatan Alptuğ, vatandaşlardan bu konularda daha duyarlı olmalarını istedi.

27 Haz 2022 - 17:00 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel