Başkan Gürbüz: “Biz her köşeye hizmet götürme derdindeyiz”

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, kentin her bir köşesine hizmet götürme derdinde olduklarını söyledi.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Başkan Gürbüz, muhalefetin, iftiralarla hizmeti gölgeleme anlayışı içinde olduğunu ifade ederek, “Siz ne yaparsanız yapın, ben Allah’ın izniyle nefesim yettiği kadar bu memleket için çalışacağım ve size rağmen bu kenti ayağa kaldıracağım” diye konuştu.

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, Esentepe Mahallesi’nde başlatılan doğal gaz, kilit parke ve park çalışmalarını inceledi.

Burada yaptığı değerlendirmede muhalefete yüklenen Başkan Gürbüz, şunları söyledi:

“İftira atan, müfteri siyaset üreten ve kendisini de siyasetin bir tarafında tanımlayan insanlar asfalt kadar zifiri karanlık olan zihniyetinizle beraber Allah’ın izni ile 2023 yılında yine hak etiğiniz yanıtı vatandaşlarımızdan alacaksınız. Çünkü vatandaşımız çalışanı çalışmayanı üreteni ve söz üreteni çok güzel ayırıyor. Vatandaşlarımızın bu hassas vicdani tartılarına güveniyorum. Yakın zamanda yaşamış olduğumuz o talihsiz açıklamaları da yine muhalefete biz iade ediyoruz. Siz ne yaparsanız yapın, ben Allah’ın izniyle nefesim yettiği kadar bu memleket için çalışacağım ve size rağmen bu kenti ayağa kaldıracağım. Kalkınan, gelişen, büyüyen ve sizlerden de kurtulmuş bir Elbistan’ı bu kente armağan edeceğim.

Biz her köşeye hizmet götürme derdindeyken, siyaseti mezar soygunculuğuna dönüştürenler var. Türkiye tökezlesin de bir parça et de biz koparalım, ülke felakete sürüklensin de yeter ki biz kazanalım anlayışında olanlara sesleniyorum, kirli ittifakınız, iftira ve yalanlarınızla birlikte yok olacak. Siz ne yaparsanız yapın, ben Allah’ın izniyle nefesim yettiği kadar, bu memleket için çalışacağım ve size rağmen bu kenti ayağa kaldıracağım.”

Esentepe, Bahçelievler ve Tepebaşı mahallelerine yapılan ve planlanan hizmetlerle ilgili de bilgi veren Başkan Gürbüz, “Doğup büyüdüğüm mahalle Esentepe ve Bahçelievler. Buralarda inşallah önce ana arterlerde doğal gazın hizmete alınması hedefleniyor. Esentepe Mahallemizde kilit parke taşlarımız döşenmeye başlandı. İnşallah altyapı çalışmaları tamamlanan yerlerin asfaltlarını başlatacağız. Çocuk oyun gruplarımızı yerleştirdik, birkaç yerde yeni park alanı oluşturuyoruz. Oralara da çocuk oyun alanları ve fitness aletleri koyacağız.

Bahçelievler ve Tepebaşı Mahallelerimizde de buna benzer ihtiyaçlarımızı da gidereceğiz. Esentepe, Tepebaşı ve Bahçelievler’de bu yıl 12. aydan önce tüm sosyal altyapıyı, teknik altyapıyı tamamlamayı hedefliyoruz. Bu mahallelerin diğer merkez mahalleler kadar ihtiyaçlarının da hızla giderilmesiyle ilgili bir mücadele içerisindeyiz. Esentepe, Tepebaşı ve Bahçelievler Mahallesi geçmişte ihmal edilmiş mahallelerimizdir. Bizden bir alacak bakiyesi var. Altyapı çalışmaları tamamlanmadan üstyapıyla ilgili belediye olarak bizim çalışma yapmamız kaynağın israfı anlamına geleceği için dolayısıyla biraz sabretmeleri gerektiğini düşünüyorum. Altyapısı tamamlanan her lokasyonda çalışma yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Kırsal mahallelerdeki çalışmaların büyük oranda tamamlandığına değinen Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, “Şuanda 61 mahalledeki çalışmaları tamamlamış bir belediyeyiz, kırsal çalışmalar olarak. 79 kırsal mahallemizin şuanda tamamında kilit parkeyle ilgili altyapıyla ilgili çalışmalar yürütülüyor. Pınarbaşı mahallemizde asfalt dökülüyor, Ceyhan mahallemizde asfalt dökülüyor, onun dışında diğer mahallelerimizde de altyapısı tamamlanan yerlerde asfaltlama çalışmalarını hızla yürütüyoruz.

Elbistan şantiye alanına dönmüş durumda. Yani doğal gaz çalışmaları bir taraftan hızlanıyor, içme suyuyla ilgili büyükşehir belediyemiz ihalesini bu ay içerisinde yapmayı hedefliyor. Elbistan'ın inşallah 2022 yılı sonunda merkez ve kırsal mahallelerin tamamında içme suyu hariç altyapıyla ilgili ihtiyaçlarını tamamlamış olacağız. Biz kırsal mahallelerimizi 2022 yılsonunda tamamlayıp şehir merkezine geçip 2023 yılı içerisinde şehir merkezimizde artık asfaltsız yol bırakmamayı hedefliyoruz” değerlendirmesini yaptı.

Başkan Gürbüz son olarak, “Belediye olarak ciddi bir birikim yaptık, bütçemiz var bu anlamda, kaynak ürettik.  Allaha hamdolsun geçmişten gelen borçların tamamını erittik. Piyasa borçlarında da ciddi bir ödeme gerçekleştirdik. Özellikle Elbistan esnafından yapmış olduğumuz alışverişleri harcamaları aynı ay içerisinde ödeyerek bu anlamda belediyeyle yapmış olduğu ticarette zarar görmemesini temin etmeye çalışıyoruz. Esentepe, Tepebaşı, Bahçelievler’deki bu doğal gaz çalışmaları nedeniyle ilgili birimlere çok teşekkür ediyorum. Muhtarlarıma belediyeyle uyumlu çalıştıkları için teşekkür ediyorum” cümlelerini kullandı.

Bahçelievler Mahalle Muhtarı Turgut Arslan ve Esentepe Mahalle Muhtarı İdris Şafak da, çalışmalardan dolayı AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal ve Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz ile AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Ahmet Tıraş’a teşekkür ettiler.

 

24 Haz 2022 - 10:18 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel