ETSO’nun kente kazandıracağı eğitim yuvasının ihalesi sonuçlandı

Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB)  birlikte kente kazandıracakları 8 derslikli modern anaokulunun ihalesi sonuçlandı.

Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Paksoy, yapımında öncülük ettikleri eğitim yuvasının inşasına kısa süre içerisinde başlanmasını beklediklerini söyledi.

Başkan Paksoy, “ETSO olarak, kentimizde eğitim başta olmak üzere birçok proje ve sosyal sorumluluk çalışmalarında elimizi taşın altına koyuyoruz. Elbistan’ın geleceğine yapılacak en büyük yatırımlardan biri olarak gördüğümüz 8 derslikli anaokulu projemizde önemli bir aşamayı daha geride bıraktık. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) desteği ile Kızılcaoba Mahallesi’nde inşa edilecek anaokulumuzun ihale süreci tamamlandı. 1220 metrekare kapalı alana sahip olacak anaokulunun ihalesi, 6 firmanın katılımıyla gerçekleştirildi. İhale sonucunda projenin maliyeti de 7 milyon 957 bin lira olarak belirlendi. Yüklenici firmanın, önümüzdeki günlerde Elbistan’a gelerek inşaat çalışmalarına başlamasını bekliyoruz. İnşallah 250 gün gibi bir sürede okulumuz tamamlanıp eğitim-öğretime hazır hale gelecek” dedi.

ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Paksoy, “İlçemizin ekonomik hayatının merkezinde yer alan bir sivil toplum kuruluşu olarak, Elbistan’a kalıcı eserler bırakmanın gayreti içindeyiz. Anaokulumuz da bu çabamızda en özel örnek olarak yerini alacak. Bu okul, ilçemizin ve ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz çocuklarımızın eğitim hayatlarındaki ilk durakları olacak. İnşallah, eğitim basamaklarını birer birer tırmanıp, geleceğimize güç katacaklar. Bundan sonra da ekonomi başta olmak üzere eğitim ve sosyal alanlarda şehrimize değer üretme sorumluluğumuzu sürdüreceğiz. Bu eğitim yuvasının Elbistan’ımıza kazandırılması noktasında bizlerden desteklerini esirgemeyen başta Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu olmak üzere emeği geçenlere ilçemiz, üyelerimiz ve odamız adına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

23 Haz 2022 - 17:26 Kahramanmaraş/ Elbistan- Eğitim