Toplum Destekli Polis’ten boğulma olaylarına karşı uyarı

Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP) Büro Amirliği görevlileri, serinlemek Ceyhan Nehri ve Kaynarca göletine giren gençleri, boğulma olaylarına karşı uyardı.

Toplum Destekli Polis’ten boğulma olaylarına karşı uyarı
Toplum Destekli Polis’ten boğulma olaylarına karşı uyarı
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü TDP Büro Amirliği görevlileri, havaların sıcak geçmesiyle birlikte tehlikelere göz ardı ederek Ceyhan Nehri ile Kaynarca göletine giren özellikle çocuklar ve gençlere dikkatli olmaları yönünde uyarılarda bulundu

Ülke genelinde başta çocuk ve gençler olmak üzere birçok vatandaşın özellikle de yaz mevsiminde girdikleri sularda boğularak hayatını kaybetmesi üzerine harekete geçen Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP) Büro Amirliği ekipleri, Ceyhan Nehri ile Kaynarca göleti civarında boğulmalara karşı bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışması yaptı.

Toplum Destekli Polislik (TDP) Büro Amiri Komiser Yardımcısı Serdal Alptuğ, çalışmayla ilgili olarak ülkemizde her yıl yüzlerce kişinin serinlemek için girdikleri deniz, göl, baraj, gölet, akarsu ve su birikintilerinde boğulduğunu hatırlattı.

Alptuğ, Elbistan’da bu tür üzücü olayların önüne geçilmesi için çalışmalarına mevsim boyunca devam edeceklerini dile getirdi.

TDP görevlileri, çevredeki anne ve babalara da broşür dağıtarak acı ve trajik durumla karşılaşmamaları için ailelerin daha dikkatli olmalarını istedi.

23 Haz 2022 - 17:16 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel