Yavuz Selim Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nden özel öğrenciler için proje

Elbistan Yavuz Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri, ‘Özel Eğitime Gereksinim Duyan Çocukların Eğitiminde Yeni Yaklaşımlar’ konulu proje kapsamında Çekya’nın başkenti Prag’a gitti.

Haber albümü için resme tıklayın

 

Elbistan Yavuz Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde, özel eğitime duyan öğrenciler için anlamlı bir proje hazırlandı. ‘Özel Eğitime Gereksinim Duyan Çocukların Eğitiminde Yeni Yaklaşımlar’ adlı proje ile okul öğretmenlerinin, özel eğitim öğrencilerine kaliteli, verimli eğitim ortamı oluşturmaları ve bu alanda pedagojik bilgilerini geliştirmeleri amaçlanıyor. İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Yılmaz, okul müdürü Faruk Doğan ve 8 öğretmen, proje kapsamında Çekya’nın başkenti Prag’da 7 günlük bir eğitim programına katılıyor.

Okul müdürü Faruk Doğan, proje ilgili olarak yaptığı değerlendirmede; “Okulumuzda başlattığımız bu proje ile okul içerisinde diğer örgün eğitim örencileri ile özel eğitim öğrencileri arasındaki işbirliği ve diyalogun artırılması, verimli bir iletişimin oluşturulması için personelin bu alanda kendisini derinleştirmesi hedeflenmektedir” dedi.

İlçe Milli Eğitim Özel Eğitimden Sorumlu Şube Müdürü Mehmet Yılmaz da; Prag Teknik Üniversitesi bünyesindeki kurumdan eğitim alıp okul ziyaretleri gerçekleştireceğiz. 1 haftalık çalışmamızda; Prag’da bu konuda ne gibi eğitimler verildiğini ve çalışmaları yerinde göreceğiz. Öğretmenlerimiz açısından faydalı bir eğitim süreci geçireceğimizi düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

21 Haz 2022 - 17:18 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel