Elbistan dahil 4 ilçenin tamamında elektrikler kesilecek

 Akedaş Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi, Elbistan dahil olmak üzere 4 ilçenin tamamında bakım onarım çalışması nedeniyle 4 saat sürecek elektrik kesintisine gidileceğini yapılacağını duyurdu.

Akedaş’tan yapılan duyuruya göre, 01.00 – 05.00 saatleri arasındaki kesinti; Elbistan, Afşin, Ekinözü ve Nurhak ilçelerinin tamamını kapsayacak.

Akedaş, kapsamlı bir elektrik kesintisiyle ilgili duyuruyu internet sitesinden yayımladı. Buna göre, Elbistan’la birlikte Afşin, Ekinözü ve Nurhak ilçelerinin tamamını etkileyecek kesinti, 26 Haziran’da yapılacak. Şehirleri elektriksiz bırakacak kesinti ise 4 saat sürecek. 01.00 – 05.00 saatleri arasındaki kesintinin, bakım onarım çalışmaları nedeniyle yapılacağı belirtildi.

 Kesinti süresince; vatandaşlardan elektrik ile çalışan cihazlarını devreden çıkartması istendi. Ayrıca, yapılacak çalışmaların programlı elektrik kesintisi için belirtilen saatten önce bitmesi halinde kesintiden etkilenen yerlere çalışma bitiminden hemen sonra ilan edilen kesinti bitiş saatinden önce enerji verilebileceği, jeneratör kullanan abonelerin kesinti esnasında güvenlik açısından şebeke ayrıcını açmaları, detaylı bilgi almak ve herhangi bir sorundan kaynaklanan problemler için 186 Akedaş elektrik arıza hattını aramaları hatırlatıldı.

16 Haz 2022 - 17:46 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel