e-Twinning kalite etiketi ödülleri verildi

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü, 2021 yılında yürüttükleri projelerle başarılı olan öğretmenlere ve okul idarecilerine e-Twinning kalite etiketi ve okul levhaları takdim edildi.

e-Twinning kalite etiketi ödülleri verildi
e-Twinning kalite etiketi ödülleri verildi
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen ödül törenine Vali Ömer Faruk Coşkun, Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, öğretmenler ve okul idarecileri katıldı.

Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, “e-Twinning Ulusal Destek Servisi koordinasyonunda yürütülen e-Twinning projesi, öğrenci ve öğretmenlerimiz başta olmak üzere eğitimin tüm aktörlerine uluslararası tecrübe kazandıran, AB projeleri içerisinde yer almalarını, yabancı dil yeterliliklerini geliştirmelerini, eğitim dünyasındaki yeni yaklaşımları paylaşmalarını ve daha iyi eğitim öğretim becerileri geliştirmelerini amaçlamaktadır. Bu amaçla ilimizde e-Twinning portalına kayıt olan öğretmen ve uygulanan aktif proje sayısı gün geçtikçe artmaktadır” dedi.

Uygulanan projelerle birlikte kalite etiketine layık görülen öğretmen sayısının diğer yıllara göre büyük oranda arttığını dile getiren Kahraman, “Kazanılan etiketler, projelerin belirli bir ulusal standarda ve Avrupa standardına ulaştığını göstermektedir. Yürütülen projeler sayesinde ilimizde 2019 yılında 15, 2020 yılında ise 27 Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi alındı. 2021 yılında ise ilimiz genelindeki 748 okulumuzdan 2 bin 547 öğretmenimiz bin 206 proje yürütmüş olup, bu projelerden 338 tanesi Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi almaya hak kazanmıştır. Bu vesile ile emek veren tüm öğretmenlerimizi ve idarecilerimizi gönülden tebrik eder, saygılarımı sunarım” cümleleri ile sözlerini tamamladı.

Vali Ömer Faruk Coşkun da; e-Twinning Kalite Etiketi almaya hak kazanan öğretmenleri tebrik etti.

Konuşmanın akabinde kalite etiketi ödülü almaya hak kazanan öğretmen ve okullara ödülleri ve okul levhaları takdim edildi.

 

15 Haz 2022 - 17:30 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel