Alperen Ocakları’ndan Kurnaz’a plaket

Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı Elbistan İlçe Başkanı Tolgahan Bölükbaşı, toplumsal bir yardımlaşma hareketine öncülük eden Yusuf Kurnaz’a, çalışmalarından dolayı teşekkür plaketi takdim etti.

Haber albümü için resme tıklayın

Hayırseverlerin yardım elini ihtiyaç sahibi ailelerle mazlumlara ulaştırmada köprü görevi gören Elbistanlı yardımsever esnaf Yusuf Kurnaz, ‘ Gönüllüler Mağazası’ projesi ile yeni bir iyilik hareketine öncülük etti. Paranın geçmediği Gönüllüler Mağazası’nı ziyaret eden Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı Elbistan İlçe Başkanı Tolgahan Bölükbaşı, Kurnaz’dan mağaza hakkında bilgi aldı.

Kurnaz’ın, iyilik ve yardım çalışmaları noktasında ilçede önemli bir sorumluluk üstlendiğini belirten Bölükbaşı, “Değerli esnafımızın bu çabaları, toplumun tamamı tarafından takdirle karşılanmaktadır. Bizler de kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.

Bölükbaşı, “ Elbistan’ın değerli esnaflarından Sayın Yusuf Kurnaz beyefendinin hayırseverlerin katkıları ile açmış olduğu Gönüllüler Mağazasını ziyaret ettik. Yapmış olduğu çalışmaları yerinde inceledik ve mağazayı gezme imkanı bulduk. Toplumsal dayanışmanın en güzel örneklerinden birine imza atan Kurnaz, hiçbir karşılık beklemeden bu çalışmalarda gönüllü oluyor. Biz de bu çabaları ve gayretlerinden dolayı kendisine ve ekibine bütün ulaşmış ve ulaşacağı aileler adına teşekkür plaketi sunduk” ifadelerini kullandı.

Kurnaz da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, “Bu mağazada ve yaptığımız çalışmalarda hayırseverlerin emeği var. Biz sadece emanetçiyiz. Veren elden alan ele köprüyüz. Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı Elbistan İlçe Başkanı Tolgahan Bölükbaşı’na nezaketinden dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

03 Haz 2022 - 18:02 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel