Hürriyetçi Eğitim Sen’den yöneticilik atama açıklaması

Hürriyetçi Eğitim ve Bilim Çalışanları Sendikası Kahramanmaraş İl Temsilciliği, yöneticilik atamaları sürecinde usulsüzlük ve torpil yapıldığı iddialarına ilişkin bir basın açıklaması yaptı.

Yöneticilik puanlarının yeniden hesaplandığı ve birçok kişinin puanlarında ciddi değişiklikler olduğunun tespit edildiği bilgisine yer verilen açıklamada, “Konuyla ilgili sendikamıza gelen şikayet ve talepler üzerine süreci yakın takibe almış bulunmaktayız. Hürriyetçi Eğitim Sen konunun ve sürecin yakın takipçisi olmaya devam edecektir. Komisyonun şeffaf olması gerektiğini, hiçbir yöneticinin atamasında hak kaybına sebebiyet verilmemesi gerektiğini ifade ediyoruz. İddialar üzerine kamuoyunun ve yönetici adaylarının aklındaki tüm soru işaretlerinin ortadan kaldırılmasını acilen talep ediyoruz.

Eskiden kalma bir takım alışkanlıkları olanların, birilerine devlet kurumlarında koltuk dağıtarak sendikacılık yaptığını sananların, tüm eğitim çalışanlarının hatta kendi üyelerinin bile hakkını yemekten imtina etmeyenlerin sürece müdahalesine sessiz kalmayacağımızı da ilan ediyoruz. Tek bir yöneticinin hak kaybına uğramasında bile tüm ilgililer hakkında idari ve adli olarak yasal haklarımızı tereddüt etmeden kullanacağız. Kamu görevlisinin görev ve yetkilerini kullanarak birilerine çıkar sağlamasının suç teşkil ettiğini de tekraren hatırlatmak durumundayız” denildi.