Elbistanlı öğrenciler staj için Romanya’ya gitti

Yavuz Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Erasmus+ Öğrenci ve Personel Hareketliliği çerçevesinde staj görmek için Romanya’ya gitti.

Haber albümü için resme tıklayın

2 ayrı etap halinde düzenlenen staj programına 12 öğrenci ve 2 öğretmen katılıyor. Öğrenciler, bilişim teknolojileri alanında staj görecek.

Yavuz Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Erasmus+ Öğrenici ve Personel Hareketliliği kapsamında staj çalışmalarını yapmak üzere Romanya’nın başkenti Bükreş’e kentine gitmeden önce İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin’i makamında ziyaret etti.

Ziyarette staj programına ilişkin bilgi veren okul müdürü Faruk Doğan, öğrenciler açısından önemli bir eğitim ve yaşam deneyimi olacağını söyledi.

1 öğretmen ve 6 öğrenciden oluşan ilk kafilenin Bükreş’e ulaştığını dile getiren Doğan, “Öğrencilerimizin ilk staj programı başladı. 2.  ziyaret ise 11 Haziran’da başlayacak yine 1 öğretmen ve 6 öğrenci katılacak. Bu program kapsamında öğrenci ve öğretmenlerimiz HOLORDEV SRL’de staj çalışmalarına katılacaklar. Öğrencilerimiz üç boyutlu yazıcı, yazılımları üç boyutlu gözlük yazılımları ve web tasarımı dallarında bilgi edinecek. Kendi bilgilerini de orada paylaşma imkanı bulacak. Programın ardından da edindikleri yurt dışı deneyimlerini kendi okullarına uyarlama yapacaklar” dedi.

Elbistan Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin de, projenin öğretmen ve öğrencilerine sosyal kültürel ve mesleki alanlarda önemli katkılar sunması temennisinde bulunarak staj programında başarılar diledi.

30 May 2022 - 17:37 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel