Başkan Paksoy: “İmalatçılar tonaj sınırlaması olmadan şeker alabilecek”

Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Paksoy, ilçedeki imalatçıların ihtiyaç duydukları şekeri, tonaj sınırlaması olmadan Mutlucan Şeker Fabrikası’ndan temin edebileceklerini söyledi.

Paksoy, ilçede tatlı, şekerleme ve gıda imalatçılarının şeker teminiyle ilgili sıkıntılarını dile getirmesinin ardından harekete geçtiklerini belirtti.

Mutlucan Elbistan Şeker Fabrikası yönetimi ile esnafın bu sorununun çözümü noktasında görüşmeler yaptıklarını anımsatan Başkan Paksoy, Elbistan ve Afşin ilçelerindeki imalatçılara özel olmak kaydıyla tonaj şartı uygulanmamasında fikir birliğine vardıklarına işaret etti.

Elbistan ve Afşin’deki imalatçı esnafın, vergi levhası ile fabrikadan şeker temin edebileceklerini dile getiren ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Paksoy, “İlçemizde şekerleme, tatlı ve gıda imalatı yapan esnaflarımız, şeker temini noktasında bir takım sorunlar yaşıyordu. Konunun bize iletilmesiyle beraber, fabrika yönetimi ile görüşmelerde bulunduk. Görüşmeler sonucunda da ilçemize özel bir uygulamaya geçildi. Esnaflarımız, vergi levhaları ile birlikte fabrikadan ton sınırlaması olmadan peyderpey şeker alabilecekler. İlçemizdeki esnaflarımızın aylık tükettiği yaklaşık 500 ton şeker ihtiyacı bu şekilde karşılanmış olacak. Afşin’deki esnaflarımız da aynı şekilde şeker alabilecek.

Esnaflarımızın bu talepleri doğrultusunda olumlu yaklaşımından dolayı fabrika yönetimine teşekkür ediyorum” dedi.

30 May 2022 - 17:09 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel