Şehit ailelerine yarı fiyatına mobilya imal edecek

Elbistan’da mobilya atölyesi işleten Salih Horuz, mutfak dolabı, çocuk odası ve vestiyer gibi ürünleri şehit ailelerine yarı fiyatına sunacaklarını duyurdu.

Şehitlerimize olan borcun, hiçbir şekilde maddi karşılığı olmadığını dile getiren Horuz, “Onların hakkını bu dünyada ödeyemeyiz ama geride bıraktıkları ailelerine vefamızı bu şekilde göstermek istedim” dedi.

Uzun yıllardır marangozlar sitesinde mobilya atölyesi işletmeciliği yapan Salih Horuz, şehit yakınlarına yönelik olarak yüzde 50 indirim kampanyası başlattıklarını söyledi.

Evlatlarını vatan ve bayrak uğruna toprağa veren şehit ailelerini, baş tacı ettiklerinin altını çizen Salih Horuz, “Vatanın  bölünmez bütünlüğü için canlarını hiçe sayan aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Onların emaneti olan değerli şehit yakınlarının da her zaman başımızın üstünde yeri var. Şehitlerimize çok şey borçluyuz. Bizim başlattığımız kampanyanın, onların fedakarlıklarının yanında hiçbir değeri yok.

Bu aziz vatanın yiğit evlatları, bizler için canını ortaya koydular ve önden gidenlerden oldular. Onlar, şehitlik mertebesine ulaştılar ama geride acılı bir eş, anne baba ve çocuk bıraktılar. Başka çocuklar ağlamasın diye kendi çocuklarını yetim bıraktılar. Onlar, bizim şerefimiz ve onurumuz olarak gönlümüzde kalacaklar. Geride kalanlarına devletimizin imkanları sunuluyor ama birey olarak bizlerin de sorumlulukları var. Ben de vatan toprağına düşen koç yiğitlerimiz için bu şekilde bir kampanya başlattım. Belki bu sayede bir şehit kardeşimizin evladının yüzü güler. Belki bir şehit annemizin ya da eşinin evine katkı sunarız. Tek gayem; kalbimizdeki vefayı onlara yansıtmak. Başka da bir amacım yok” diye konuştu.

Diğer esnaflara da çağrıda bulunan Salih Horuz, “100 liralık ürünü 50 liraya vermek bize bir şey kaybettirmez. Gerçekten ve gönülden bu işe baş koşan için bu kayıp değil bence en büyük kazançtır.  Onlar, yaşarken bir ana babanın evladıydılar ama şahadet şerbetini içince tüm vatanın evladı, hepimizin kardeşi oldular. Kampanyanın diğer esnafların da katılımıyla daha anlamlı olacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

28 May 2022 - 15:46 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel