Abdullah Paksoy: “Adalet yerini buldu”

2019 yerel seçimlerinde; AK Parti Elbistan Kadın Kolları Başkanı Dilek Çevik’in, tehdit ve hakaret gerekçesi ile kendisinden davacı olduğu Millet İttifakı Belediye Başkan adayı Abdullah Paksoy, beraat etti.

31 Mart 2019’da gerçekleştirilen yerel seçimde; bir okulda sandık görevlilerini ziyaret eden ve o dönem AK Parti Elbistan Kadın Kolları Başkanı olan Dilek Çevik ile Millet İttifakı Elbistan Belediye Başkan adayı Abdullah Paksoy arasında tehdit kendisini tehdit ettiği gerekçesi ile Paksoy’dan şikayetçi olmuştu. Dava sürecinin ilk duruşması da 12 Eylül 2019’da görülmüştü. Mahkeme, yaklaşık 2,5 yıllık yargılama sürecinin ardından Dilek Çevik’in suçlamaları ile ilgili kararını açıkladı. Mahkeme, Abdullah Paksoy’un beraatına hükmetti.

Beraat kararı sonrasında değerlendirme yapan Paksoy, “Yalancıların ve iftira atanların dersini hukuk verdi” dedi.

Paksoy, “Er ya da geç iyilik kazanır. Er ya da geç temiz yürekler huzura kavuşur. İyisi mi neysen o ol. Sana yalan söyleyene, iftira edene sabret. Yalan da iftira da döner dolaşır sahibini bulur. Bugün adalet yerini buldu. Gün gelir ilahi adalet de şaşmaz” ifadelerini kullandı.

 

26 May 2022 - 17:54 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel